WALKING DEAD Greek Fanatics

Όλα τα νέα για την αγαπημένη μας σειρά θα τα βρείτε ΕΔΩ! Νέα, Spoiler, συζητήσεις αλλά και προσωπικές γνώμες συνθέτουν το καλύτερο site για τη σειρά!

You are not connected. Please login or register

Νέο, "παράλληλο", walkind dead από το AMC;!

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

Το έχει ακούσει κανείς σας σαν "είδηση";

Για φανταστείτε!
Σας μεταφέρω αυτολεξεί τα όσα διάβασα σαν αρχή του επισυναπτόμενου άρθρου που βρήκα:
"Το AMC, το κανάλι του Walking Dead, ανακοίνωσε ότι θα λανσάρει μια νέα σειρά που θα διαδραματίζεται στο ίδιο σύμπαν με το Walking Dead, αλλά σε άλλο σημείο της γης και με διαφορετικούς πρωταγωνιστές. Θα γυριστεί με την ίδια ομάδα παραγωγών και με τους ίδιους σεναριογράφους. Το νέο σενάριο έχει παραδοθεί στο κανάλι και το AMC δηλώνει «εντυπωσιασμένο».
Πηγή: lifo.gr
Και η συνέχεια του άρθρου αξίζει αλλά καλύτερα μη σας κουράζω εδώ με αυτή αφού μπορείτε να τη διαβάσετε και εκεί κατευθείαν.

Πώς το βλέπετε σαν "ιδέα";!
Εμένα πάντως μια χαρά μου έκανε!  Wink

Θα είχα δημοσιεύσει το θέμα και στο ιστολόγιό σας αλλά εκεί δε βρήκα κατάλληλο χώρο και είπα να το αναφέρω εδώ. Αν όμως σας άρεσε, βάλτε το και εκεί όπως άλλωστε είχατε κάνει πρόσφατα και για μια άλλη ζομπιάρικη σειρά που ωστόσο, αυτή βέβαια εντάξει, παίζεται ήδη.

Last edited by CosmosKGr on Wed Oct 08, 2014 2:37 am; edited 1 time in total (Reason for editing : Αλλαγή χρώματος τίτλου)

View user profile http://cosmoskgr.blogspot.com/
Φίλε Τάσο καλησπέρα!
Διάβασα το άρθρο καθώς είχε πέσει και στην αντίληψη μου και παλαιότερα το θέμα αυτό...
Να σου μιλήσω αφενός ως φανατικός της θεματολογίας.
Είναι κάτι που μας ιντριγκάρει και ενθουσιαζόμαστε γιατί τα zombie ποτέ δεν πεθαίνουν! Θα νιώθουμε την παρουσία και την αύρα του walking dead και σε αυτή τη σειρά...

και αφετέρου ως αναγνώστης

Νομίζω πως θα κορεστεί πολύ γρήγορα αυτή η "κότα με τα χρυσά αυγά" Τα αδήφαγα μέσα παραγωγής χρημάτων θα (AMC,HBO, κτλ) θα ρουφήξουν με το καλαμάκι ότι χρήματα μπορούν...και βέβαια θα "εντυπωσιαστει" το κανάλι AMC με το σενάριο-λεφτά που θα φέρει...εγώ πάντως είμαι περίεργος (και συγκρατημένος θα έλεγα) για το πως θα το παρουσιάσει και πόσο καιρό θα κρατήσει...

View user profile http://greece.canadian-forum.com
Πριν λίγο το διάβασα κι εγώ από ιστολόγιο στο εξωτερικό. Ανακοίνωσαν την ανανέωση της σειράς με τον 6ο κύκλο και επισήμως στα σκαριά (κάπου είχα διαβάσει το καλοκαίρι ότι συζητάνε για 12 σεζόν συνολικά), και είπαν ότι το κανάλι έχει ζητήσει τον πιλότο για μια παράλληλη σειρά με το the walking dead που θα έχει ως κέντρο μια άλλη ιστορία, αλλά από τον ίδιο τον Kirkman, τους ίδιους παραγωγούς και τα ίδια στελέχη παραγωγής. Κάτι σαν δεύτερο the walking dead, δηλαδή.
Προσωπικά δεν ξέρω αν μου αρέσει. Έχει αρχίσει ήδη ο κορεσμός του είδους και δεν θέλω να δω την όλη θεματολογία να ξεπουλιέται. Πρέπει να είναι κάτι τελείως διαφορετικό αλλά και όμοιο ταυτόχρονα κι είναι πολύ δύσκολο αυτό να γίνει σε σειρά. Μακάρι να το καταφέρουν, αλλά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη.
Βέβαια, αν είναι να αφήσουν το TWD στο ίδιο υψηλό επίπεδο, ας βγάλουν όσες σειρές θέλουν, ακόμη κι αν είναι για κλάματα! Όλες οι σειρές έχουν το κοινό τους, ακόμη κι οι πιο κακογυρισμένες.

View user profile
Aurora Speeder wrote:Πριν λίγο το διάβασα κι εγώ από ιστολόγιο στο εξωτερικό. Ανακοίνωσαν την ανανέωση της σειράς με τον 6ο κύκλο και επισήμως στα σκαριά (κάπου είχα διαβάσει το καλοκαίρι ότι συζητάνε για 12 σεζόν συνολικά), και είπαν ότι το κανάλι έχει ζητήσει τον πιλότο για μια παράλληλη σειρά με το the walking dead που θα έχει ως κέντρο μια άλλη ιστορία, αλλά από τον ίδιο τον Kirkman, τους ίδιους παραγωγούς και τα ίδια στελέχη παραγωγής. Κάτι σαν δεύτερο the walking dead, δηλαδή.
Προσωπικά δεν ξέρω αν μου αρέσει. Έχει αρχίσει ήδη ο κορεσμός του είδους και δεν θέλω να δω την όλη θεματολογία να ξεπουλιέται. Πρέπει να είναι κάτι τελείως διαφορετικό αλλά και όμοιο ταυτόχρονα κι είναι πολύ δύσκολο αυτό να γίνει σε σειρά. Μακάρι να το καταφέρουν, αλλά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη.
Βέβαια, αν είναι να αφήσουν το TWD στο ίδιο υψηλό επίπεδο, ας βγάλουν όσες σειρές θέλουν, ακόμη κι αν είναι για κλάματα! Όλες οι σειρές έχουν το κοινό τους, ακόμη κι οι πιο κακογυρισμένες.

Ναι ναι το γνωρίζω για το ότι θέλουν να τραβήξουν τόσο πολύ τη σειρά,αλλά δεν ξέρω γαμώτο...μήπως χάσει αρκετή από τη δυναμική της? Μήπως 8 κύκλοι είναι αρκετοί για να πουν ότι θέλουν?Δεν ξέρω...
Όσον αφορά το "prequel" που θέλουν να φτιάξουν αναρωτιέμαι πόσο θα κρατήσει διότι αν θυμάμαι καλά θα έχει να κάνει με τα γεγονότα λίγο πριν κ κατά τη διάρκεια του outbreak...Εννοείται πως ότι αλλο βγει θα είναι συγκρίσιμο με το TWD. Ίδωμεν...

Το "The Walking dead", καλώς ή κακώς, είναι μια σειρά από αυτές που, όσο κι αν καταφέρνουν να την κρατάνε σε τόσο υψηλό ενδιαφέρον με τα όποια "επιμέρους" υποσενάρια που την τροφοδοτούν, δε παύει να έχει μια βασική "ανάγκη". Το να δώσει και κάποιες τελικές απαντήσεις στο βασικό της θέμα. Απαντήσεις όπως:
1. Πώς έγινε όλο αυτό το κακό; Το πώς ξεκίνησε σα να λέμε. Τι το προκάλεσε και γιατί.
2. Τι θα γίνει τελικά με αυτή την κατάσταση, θα καταλήξει σε κάτι ή απλώς θα διαιωνίζεται; α) Θα πεθάνουν όλοι, β) θα συνεχίζουν να μάχονται για την επιβίωσή τους μέσα σε τέτοιες συνθήκες, γ) θα βρεθεί κάποια θεραπεία . Όχι απαραίτητα βέβαια θεραπεία για τα ίδια τα ζόμπι (στο να ξαναγίνουν άνθρωποι), όσο στο να εξαλειφθούν πια τα ζόμπι και να γλυτώσουν από τον εκκολαπτόμενο "υιό" οι ζωντανοί.
Αν σκοπό έχουν να το συνεχίσουν μόνιμα με το σενάριο και μάλιστα χωρίς να καλύψουν το 1ο ερώτημα, τότε πράγματι, κάποια στιγμή ή θα ξεμείνουν από καλές ιδέες ή απλά θα κορεστεί ο πολύς ο κόσμος από τη θέαση πάνω - κάτω των ίδιων και των ίδιων και πάπαλααα. Άντε να πάρει άλλους δύο κύκλους στο έτσι.

Το πιο άσχημο δεν είναι το να τελειώσει απλώς κάποια στιγμή μια πολύ ωραία σειρά. Το πιο άσχημο είναι το να τελειώνει με μια "ξινίλα" στην αίσθηση των φανατικών φίλων της, πράμα που φυσικά και απεύχομαι...

Κάτω από αυτό το πνεύμα, θεωρώ πως υπάρχει περιθώριο για μια κίνηση του τύπου να ξεκινήσει και μια παράλληλη σειρά, πόσο μάλλον από το ίδιο team παραγωγής με την τωρινή! Μιλώ όμως για κυριολεκτικά παράλληλη, όχι ανεξάρτητη. Ας μη γνωρίζουν οι μεν για τους δε. Να έχει όμως κοινή βάση και κοινές απαντήσεις στο 1ο μου ερώτημα.
Έτσι, πιστεύω ότι θα μπορούσε να προσθέσει πολύ ενδιαφέρον στην όλη προσπάθεια "The walking dead".

Πιστεύω ότι το ζητούμενο είναι να κρατηθεί σε υψηλό επίπεδο και να μην βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια. Τις προάλλες είχα σχολιάσει στο blog ότι το ίδιο λάθος (να μην πάνε να σκοτώσουν τους πάντες στον Τερματικό) είχαν κάνει και με τον Κυβερνήτη κι ότι είναι λίγο deja-vu. Αν δεν αρχίσουν την ανακύκλωση, πιστεύω ότι τους παίρνει και για 10 κύκλους μέχρι να πάνε στην washington, να ψάξουν να βρουν το καταφύγιο, να δουν αν τελικά υπάρχει, τι υπάρχει και τι γίνεται εκεί. Μετά, αν υπάρχει κι αποδειχτεί απάτη, πρέπει να βρουν κάτι να κάνουν για να επιβιώσουν. Αν υπάρχει, πρέπει να ξεκινήσουν εργασίες για να δημιουργήσουν αντίδοτο, να κάνουν μερικές αποτυχημένες δοκιμές (προβλέψιμο), να ξεκινήσουν τη μαζική παραγωγή του, να το διανείμουν στους υπόλοιπους επιζήσαντες και να αρχίσουν ύστερα να μαζεύουν το χάος, αφού πρώτα τα βρουν με τους υπόλοιπους επιζήσαντες. Πφ, κουράστηκα και μόνο που τα σκέφτηκα όλα αυτά.

Κώστα, αυτό που λες για ένα prequel δεν με χαλάει. Τα web-pisodes μου άρεσαν, ειδικά το ότι τα συνέδεσαν με τον Rick και τον πιλότο του TWD, οπότε θα μου άρεσε να δω κι άλλα τέτοια. Αν και πιστεύω ότι μια spin-off σειρά με αυτοτελή επεισόδια που θα μας λένε από κάτι που συναντήσαμε κατά τη διάρκεια της κανονικής ροής της σειράς θα ήταν πιο ενδιαφέρον, από μια κανονική παράλληλη ιστορία.
Έχω την εντύπωση ότι σκοπεύουν να πιάσουν μια άλλη ομάδα σε έναν άλλο χώρο (ίσως σε μια πόλη, όπου είναι πολύ πιο δύσκολη η επιβίωση) και να κάνουν ένα τέτοιο παράλληλο TWD, όπως λέει ο Τάσος.

Τάσο, προσωπικά δεν με πολυαπασχολεί το πώς έγινε το ξέσπασμα. Όπως έγινε και του έμπολα, φαντάζομαι, απλώς αυτός ο ιός δεν σε ξαπλώνει, αλλά μεταδίδεται, όπως είδαμε, πολύ πολύ πολύ πιο γρήγορα κι είναι ανεξέλεγκτος. Προφανώς διέρρευσε σε κάποιο δίκτυο παροχής νερού (όπως είχε γίνει με αντικαταθλιπτικά στο Λονδίνο πριν μερικά χρόνια και ξέσπασε πολιτικό σκάνδαλο) και οι εστίες μόλυνσης πλέον ήταν εκ των πραγμάτων ανεξέλεγκτες. Ίσως ήταν σχέδιο της Mossad για εξόντωση του πληθυσμού ενόψει του -και στην πραγματικότητα επικείμενου- υπέρ-πληθυσμού στον πλανήτη και επιβιώνουν μερικές χιλιάδες άνθρωποι σε συγκεκριμένα καταφύγια υπέρ-θωρακισμένα, περιμένοντας να πεθάνουν όλοι οι επιζήσαντες, ώστε να εκτοξεύσουν δυο πυρηνικές και να τελειώνει το θέμα. Από τέτοια σενάρια, φαντασία να έχουμε, και τα βρίσκουμε. Το θέμα είναι τι γίνεται με την εξέλιξη της σειράς, διότι το σημαντικότερο είναι το τι θα δούμε εμείς στη συνέχεια.
Το ζήτημα είναι αυτό που είπες μετά: μην καταλήξουν να δείχνουν τα ίδια και τα ίδια και βαρεθούμε στο τέλος. Αν και, τώρα που το σκέφτομαι, πολύ θα γούσταρα να πάνε στην Washington, να μη βρουν τίποτα, να τα πάρει ο Abraham, να τους σκοτώσει όλους κι υστερα να αυτοκτονήσει, και μετά το ζόμπι να χορεύουν τσάμπικο πάνω στα πτώματα! χαχαχαχαχαχα

View user profile
Πρώτα απ' όλα το The Walking Dead είναι η αγαπημένη μου σειρά. Το λέω γιατί υπάρχει περίπτωση η άποψη μου να μην είναι αντικειμενική... ααα συν ότι λατρεύω τα zombie! Μόλις διάβασα το άρθρο και είμαι πολύ ενθουσιασμένος και αισιόδοξος! Μέχρι πριν λίγο καιρό νόμιζα ότι θα έβγαιναν μόνο πέντε σεζόν και τώρα βλέπω τουλάχιστον έξι! Αρχικά δεν μπορούσα να φανταστώ πως θα το τραβήξουν αλλά αυτό το έχω πει πολλές φορές και πάντα με βγάζουν ασπροπρόσωπο! Οπότε τους έχω απόλυτη εμπιστοσύνη σε ότι κι αν βγάλουν (έστω κι αν αυτό είναι 12 σεζόν ή παράλληλος κόσμος του Walking Dead). Βασικά είμαι πολύ ενθουσιασμένος αν βγάλουν ακόμα και περισσότερες κι από δώδεκα σεζόν! Όσον αφορά τον παράλληλο κόσμο τον περιμένω με ανυπομονησία! Βέβαια θα είναι λίγο δύσκολο να ξαναβγάλουν τόσο τέλειο χαρακτήρα όσο τον Daryl... Wink

View user profile
DarylD wrote:Πρώτα απ' όλα το The Walking Dead είναι η αγαπημένη μου σειρά. Το λέω γιατί υπάρχει περίπτωση η άποψη μου να μην είναι αντικειμενική... ααα συν ότι λατρεύω τα zombie! Μόλις διάβασα το άρθρο και είμαι πολύ ενθουσιασμένος και αισιόδοξος! Μέχρι πριν λίγο καιρό νόμιζα ότι θα έβγαιναν μόνο πέντε σεζόν και τώρα βλέπω τουλάχιστον έξι! Αρχικά δεν μπορούσα να φανταστώ πως θα το τραβήξουν αλλά αυτό το έχω πει πολλές φορές και πάντα με βγάζουν ασπροπρόσωπο! Οπότε τους έχω απόλυτη εμπιστοσύνη σε ότι κι αν βγάλουν (έστω κι αν αυτό είναι 12 σεζόν ή παράλληλος κόσμος του Walking Dead). Βασικά είμαι πολύ ενθουσιασμένος αν βγάλουν ακόμα και περισσότερες κι από δώδεκα σεζόν! Όσον αφορά τον παράλληλο κόσμο τον περιμένω με ανυπομονησία! Βέβαια θα είναι λίγο δύσκολο να ξαναβγάλουν τόσο τέλειο χαρακτήρα όσο τον Daryl... Wink

Διακρίνω μια συμπάθεια για τον Daryl! Δυναμικός χαρακτήρας-μακάρι να ήμασταν σαν αυτόν σε μια zombie apocalypse! Σ αυτό το ιστολόγιο μην περιμένεις να βρεις εύκολα αντικειμενικές γνώμες (κ εγώ πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να υπερβάλλω λιγάκι-είναι λογικό κ αναμενόμενο) Ναι να περιμένεις πολλές σεζόν με (ελπίζω) ανάλογη ποιότητα....

Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:Πρώτα απ' όλα το The Walking Dead είναι η αγαπημένη μου σειρά. Το λέω γιατί υπάρχει περίπτωση η άποψη μου να μην είναι αντικειμενική... ααα συν ότι λατρεύω τα zombie! Μόλις διάβασα το άρθρο και είμαι πολύ ενθουσιασμένος και αισιόδοξος! Μέχρι πριν λίγο καιρό νόμιζα ότι θα έβγαιναν μόνο πέντε σεζόν και τώρα βλέπω τουλάχιστον έξι! Αρχικά δεν μπορούσα να φανταστώ πως θα το τραβήξουν αλλά αυτό το έχω πει πολλές φορές και πάντα με βγάζουν ασπροπρόσωπο! Οπότε τους έχω απόλυτη εμπιστοσύνη σε ότι κι αν βγάλουν (έστω κι αν αυτό είναι 12 σεζόν ή παράλληλος κόσμος του Walking Dead). Βασικά είμαι πολύ ενθουσιασμένος αν βγάλουν ακόμα και περισσότερες κι από δώδεκα σεζόν! Όσον αφορά τον παράλληλο κόσμο τον περιμένω με ανυπομονησία! Βέβαια θα είναι λίγο δύσκολο να ξαναβγάλουν τόσο τέλειο χαρακτήρα όσο τον Daryl... Wink

Διακρίνω μια συμπάθεια για τον Daryl! Δυναμικός χαρακτήρας-μακάρι να ήμασταν σαν αυτόν σε μια zombie apocalypse! Σ αυτό το ιστολόγιο μην περιμένεις να βρεις εύκολα αντικειμενικές γνώμες (κ εγώ πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να υπερβάλλω λιγάκι-είναι λογικό κ αναμενόμενο) Ναι να περιμένεις πολλές σεζόν με (ελπίζω) ανάλογη ποιότητα....
οντως εχω τρελη συμπαθεια στον daryl! συν για το οτι λες να βγουν κι αλλες αντιστοιχα καλες σεζον... απ'το στομα σου και στου θεου τ' αυτι!

View user profile
Μου ήρθε τώρα τρελή ιδέα που τα συνδυάζει όλα!!! Exclamation

Να το φέρναν έτσι λέει το σενάριο που, π.χ. ο Daryl, να αποσπαστεί χοντρά πια από τη γνωστή παρέα και να μεταβεί (κάπως) σε μια τελείως άααλλη και μακρινή περιοχή όπου, εκεί πια, θα γίνει "πάσα" για να γυριστεί η άλλη, η παράλληλη σειρά με τον Daryl ως τον εκεί leader, δίχως δηλαδή περαιτέρω "επιρροές" από τον τωρινό μας leader, τον Rick!!!

Κι έτσι, "μ' ένα σμπάρο δυο τρυγόνια!" (για να μη πω περισσότερα) Smile

CosmosKGr wrote:Μου ήρθε τώρα τρελή ιδέα που τα συνδυάζει όλα!!! Exclamation

Να το φέρναν έτσι λέει το σενάριο που, π.χ. ο Daryl, να αποσπαστεί χοντρά πια από τη γνωστή παρέα και να μεταβεί (κάπως) σε μια τελείως άααλλη και μακρινή περιοχή όπου, εκεί πια, θα γίνει "πάσα" για να γυριστεί η άλλη, η παράλληλη σειρά με τον Daryl ως τον εκεί leader, δίχως δηλαδή περαιτέρω "επιρροές" από τον τωρινό μας leader, τον Rick!!!

Και σε ποια γυρίσματα θα πηγαίνει ο Norman Reedus; Στου κανονικού tWD ή στου spin-off;

View user profile
Aurora Speeder wrote:
CosmosKGr wrote:Μου ήρθε τώρα τρελή ιδέα που τα συνδυάζει όλα!!! Exclamation

Και σε ποια γυρίσματα θα πηγαίνει ο Norman Reedus; Στου κανονικού tWD ή στου spin-off;
Στην "υπόθεση εργασίας μου" πριν, εννοούσα το ότι, ο Norman Reedus και συγκεκριμένα δηλαδή ο ρόλος του ως Daryl, να έφευγε πλέον τελείως (εντάξει, μ' έναν ευρηματικό και θετικό όμως τρόπο) από το γνωστό μας "tWD" και να μεταφερόταν αποκλειστικά πια στην νέα - παράλληλη σειρά αλλά, εκεί, καθαρά ως leader της (τύπου Rick ένα πράμα).

Κι επειδή υποψιάζομαι "αντίδραση" για την "έλλειψη" ενός τόσο σημαντικού χαρακτήρα από το γνωστό μας "tWD", να προσπαθήσω να προλάβω και να πω πως, ουσιαστικά για εμάς, δεν θα ήταν και πολύ αισθητή ως "έλλειψη" αφού θα τον απολαμβάναμε και πάλι σε ένα άλλο "tWD", πολύ παρόμοιου ύφους αλλά σε άλλο σημεία και με άλλη πια πλοκή.

Ακόμα καλύτερα μάλιστα να υπήρχε κι ένας τρόπος που να μην ήταν 100% ανεξάρτητες συνεχώς αυτές οι 2 πια σειρές. Να είχαν δηλαδή κάποια έξυπνα σημεία που να "δέναν" λίγο μεταξύ τους!
Εκεί να δεις συζητήσεις επί συζητήσεων!!!

Ξέχασέ το! Ο Daryl δεν έχει να πάει πουθενά. Έτσι ΞΕΡΑ!!
Άμα θες, να πας εσύ να κάνεις τον Daryl! χα0χ0α0χαχα0 Razz

View user profile
Aurora Speeder wrote:Ξέχασέ το! Ο Daryl δεν έχει να πάει πουθενά. Έτσι ΞΕΡΑ!!
χαχαχαχ οντως!!! εκτος κι αν φτιαξουμε κλωνο... αλλωστε οπως λεει κι η διαφημιση ο μονος τροπος να ξεπερασεις το τελειο ειναι να το διπλασιασεις ;Ρ

View user profile
DarylD wrote:
χαχαχαχ οντως!!! εκτος κι αν φτιαξουμε κλωνο... αλλωστε οπως λεει κι η διαφημιση ο μονος τροπος να ξεπερασεις το τελειο ειναι να το διπλασιασεις ;Ρ
Εντάξει ρε παιδιά! Πώς κάνετ' έτσι;! Θα την βρούμε την άκρη! Κάτι θα σκεφτούμε, μεγάλα παιδιά είμαστε (ή όχι και τόσο;...)

Το πολύ - πολύ, ας είναι ο δίδυμος αδερφός του, αυτός δηλαδή που δεν μας έχει αποκαλύψει ακόμα ότι είχε (ή μήπως και δεν το γνώριζε καν;!)!

Ή ας είναι σε μια άλλη, μελλοντική φάση τα εκεί τεκταινόμενα ώστε να δικαιολογείται η παρουσία του και εκεί.

Για εμένα πάντως παραμένει ως καλύτερη η εκδοχή το να έπαιρνε "απόσπαση" από το γνωστό tWD και να πήγαινε εκεί, στο νέο πια. Πώς να το κάνουμε;! Εδώ ψιλοχάνεται πίσω απ' τη "σκιά" του τεράστιου Rick και δε λέει! Εγώ για καλό του αλλά και καλό μας το λέω.
Ας είμαστε ειλικρινείς. Θα μπορούσε πια να πάρει μόνος του στους ώμους του μια παρόμοια π.χ. σειρά, ωστόσο βέβαια όχι την ίδια.

CosmosKGr wrote:
DarylD wrote:
Εντάξει ρε παιδιά! Πώς κάνετ' έτσι;! Θα την βρούμε την άκρη! Κάτι θα σκεφτούμε, μεγάλα παιδιά είμαστε (ή όχι και τόσο;...)

Το πολύ - πολύ, ας είναι ο δίδυμος αδερφός του, αυτός δηλαδή που δεν μας έχει αποκαλύψει ακόμα ότι είχε (ή μήπως και δεν το γνώριζε καν;!)!

Ή ας είναι σε μια άλλη, μελλοντική φάση τα εκεί τεκταινόμενα ώστε να δικαιολογείται η παρουσία του και εκεί.

Για εμένα πάντως παραμένει ως καλύτερη η εκδοχή το να έπαιρνε "απόσπαση" από το γνωστό tWD και να πήγαινε εκεί, στο νέο πια. Πώς να το κάνουμε;! Εδώ ψιλοχάνεται πίσω απ' τη "σκιά" του τεράστιου Rick και δε λέει! Εγώ για καλό του αλλά και καλό μας το λέω.
Ας είμαστε ειλικρινείς. Θα μπορούσε πια να πάρει μόνος του στους ώμους του μια παρόμοια π.χ. σειρά, ωστόσο βέβαια όχι την ίδια.
τωρα αντικειμενικα το καλυτερο ειναι με τελειως καινουριους ηθοποιους για να λατρεψουμε και κανα καινουριο...

View user profile
DarylD wrote:
τωρα αντικειμενικα το καλυτερο ειναι με τελειως καινουριους ηθοποιους για να λατρεψουμε και κανα καινουριο...

Θα συμφωνήσω!

View user profile
Το "καλύτερο" (για εμένα) είναι να είναι κάτι που θα μας κρατά στα ίδια τουλάχιστον επίπεδα ενδιαφέροντος, ανεξάρτητα με το πώς θα το καταφέρουν.
Ας βάλουν και όλους μαζί τους ίδιους ηθοποιούς. Ουσιαστικά δεν με ενδιαφέρει παρά μόνο ίσως σε επίπεδο επιμέρους σχολιασμού. Αν το αποτέλεσμα θα είναι τέτοιο που θα με κάνει να νιώθω καλά που το παρακολουθώ, θα μου αρκεί...

CosmosKGr wrote:Το "καλύτερο" (για εμένα) είναι να είναι κάτι που θα μας κρατά στα ίδια τουλάχιστον επίπεδα ενδιαφέροντος, ανεξάρτητα με το πώς θα το καταφέρουν.
Ας βάλουν και όλους μαζί τους ίδιους ηθοποιούς. Ουσιαστικά δεν με ενδιαφέρει παρά μόνο ίσως σε επίπεδο επιμέρους σχολιασμού. Αν το αποτέλεσμα θα είναι τέτοιο που θα με κάνει να νιώθω καλά που το παρακολουθώ, θα μου αρκεί...

Το βασικό είναι να δούμε κάτι διαφορετικό. Την είδαμε την επιβίωση στα δάση και την καλοκαιρινή περίοδο.
Πρέπει να μας δείξουν κάτι άλλο, ίσως επιβίωση στις πόλεις και/ή τον χειμώνα, όπου τα πράγματα ζορίζουν διπλά. Τώρα, να μας ξαναδείξει τις ίδιες περιοχές, με παρόμοιο σενάριο, τι να το κάνουμε; Ξέρουμε πάνω-κάτω πώς θα κυλήσει η ιστορία.

View user profile
Βασικά θα πρέπει να απασχολήσει την παραγωγή ότι δεν μπορεί εσαεί να βρίσκει η ομάδα προμήθειες σε φαγητό ή νερό. Μετά από 2-3 χρόνια από το ξέσπασμα όλα τα τρόφιμα θα είναι ληγμένα και λογικά δε θα υπάρχει νερό. Αν δεν βρεθεί ένας τύπος οργανωμένης κοινωνίας που έχει τα λαχανικά της, να εκτρέφει ζώα και δεν ξέρω πως να έχει ασφαλίσει το δίκτυο νερού από μολύνσεις και αρρώστιες, τότε πολύ δύσκολα μπορούν να επιζήσουν. Η μόνη πηγή φαγητού αποτελείται από κυνήγι και καρπούς δέντρων και νερού από ποτάμια.
Αυτό αποτελεί ένα πρόβλημα που λογικά οφείλουν να μας το εξηγήσουν, είτε με λύση Ουάσιγκτον ή τελος πάντων μίας πόλης όπου κάποιοι κατάφεραν να απομονώσουν από τους walkers, αν και ο ιός υπάρχει και στους μη δαγκωμένους

View user profile
STEVE68 wrote:Βασικά θα πρέπει να απασχολήσει την παραγωγή ότι δεν μπορεί εσαεί να βρίσκει η ομάδα προμήθειες σε φαγητό ή νερό. Μετά από 2-3 χρόνια από το ξέσπασμα όλα τα τρόφιμα θα είναι ληγμένα και λογικά δε θα υπάρχει νερό. Αν δεν βρεθεί ένας τύπος οργανωμένης κοινωνίας που έχει τα λαχανικά της, να εκτρέφει ζώα και δεν ξέρω πως να έχει ασφαλίσει το δίκτυο νερού από μολύνσεις και αρρώστιες, τότε πολύ δύσκολα μπορούν να επιζήσουν. Η μόνη πηγή φαγητού αποτελείται από κυνήγι και καρπούς δέντρων και νερού από ποτάμια.
Αυτό αποτελεί ένα πρόβλημα που λογικά οφείλουν να μας το εξηγήσουν, είτε με λύση Ουάσιγκτον ή τελος πάντων μίας πόλης όπου κάποιοι κατάφεραν να απομονώσουν από τους walkers, αν  και ο ιός υπάρχει και στους μη δαγκωμένους

Το ερωτημα σου απαντάται μέσω των κόμικ και στη σειρά φαντάζομαι θα δούμε κάτι ανάλογο. Να σε ενημερώσω πως μόνο στο forum γράφουμε ότι θέλουμε σχετικό με τη σειρά κ ας είναι κ spoiler.Οπότε αν δεν έχει πρόβλημα κ κάνεις μια περιήγηση,θα απαντηθούν κάποια από τα ερωτήματα σου.
Σε αποκαλυπτικές σειρές αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα-η επιβίωση. Θεωρώ πως θα το γυρίσουν κυρίως στην πρωτογενή παραγωγή μιας κ δεν υπάρχει τίποτα. Βέβαια αρχίζω κ αναρωτιέμαι αν όντως ο ιός υπάρχει σε όλους τους ανθρώπους (όπως μάθαμε στον 1ο κύκλο) Αναρωτιέμαι...αν έκανε λάθος ο επιστήμονας?

Kostas Peri wrote:αρχίζω κ αναρωτιέμαι αν όντως ο ιός υπάρχει σε όλους τους ανθρώπους (όπως μάθαμε στον 1ο κύκλο) Αναρωτιέμαι...αν έκανε λάθος ο επιστήμονας?
Δε λέω, όλα θα μπορούσαν να ισχύουν τελικά. Όλα είναι θέμα στο πώς θα το θελήσουν οι σεναριογράφοι. Χώρος για διαφόρων ειδών "σεναριακές τούμπες" υπάρχει αρκετός και θεμιτός.
Ωστόσο, τι σε κάνει να "αναρωτιέσαι" για κάτι τέτοιο;!!! Έχεις δει κάτι από το κόμιξ και το λες;! Αν δεν το έχεις δει συγκεκριμένα από κάπου, τι σε κάνει να λες κάτι τόσο υποθετικό;! Και το λέω ως "τόσο υποθετικό" ακριβώς επειδή δεν έχω προσέξει κάτι που να οδηγεί και τις δικές μου σκέψεις προς μια τέτοια εξέλιξη!!!

CosmosKGr wrote:
Kostas Peri wrote:αρχίζω κ αναρωτιέμαι αν όντως ο ιός υπάρχει σε όλους τους ανθρώπους (όπως μάθαμε στον 1ο κύκλο) Αναρωτιέμαι...αν έκανε λάθος ο επιστήμονας?
Δε λέω, όλα θα μπορούσαν να ισχύουν τελικά. Όλα είναι θέμα στο πώς θα το θελήσουν οι σεναριογράφοι. Χώρος για διαφόρων ειδών "σεναριακές τούμπες" υπάρχει αρκετός και θεμιτός.
Ωστόσο, τι σε κάνει να "αναρωτιέσαι" για κάτι τέτοιο;!!! Έχεις δει κάτι από το κόμιξ και το λες;! Αν δεν το έχεις δει συγκεκριμένα από κάπου, τι σε κάνει να λες κάτι τόσο υποθετικό;! Και το λέω ως "τόσο υποθετικό" ακριβώς επειδή δεν έχω προσέξει κάτι που να οδηγεί και τις δικές μου σκέψεις προς μια τέτοια εξέλιξη!!!
το πιο πιθανο ειναι να κανουν κατι τελειως καινουριο και ισως μετα απο καμποσες σεζον να ενωσουν τις δυο σειρες για να βρουν απο κοινου την λυση φανταζομαι....

View user profile
STEVE68 wrote:Μετά από 2-3 χρόνια από το ξέσπασμα όλα τα τρόφιμα θα είναι ληγμένα και λογικά δε θα υπάρχει νερό.
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ σε όλα, εκτός από τις κονσέρβες. Υπάρχουν αρκετές που έχουν ημερομηνία λήξης και 5 χρόνια, οπότε όλο και κάτι θα βρουν. Εκεί στο Αμέρικα έχουν αρκετά τέτοια τυποποιημένα στην ελεύθερη αγορά. Κάτι φασολάδες κονσέρβα, κάτι τόνοι σε νερό κλπ έχουν πολύ ισχυρά συντηρητικά. Γι'αυτό και είναι σκουπίδια, ασφαλώς, αλλά στην ανάγκη... Wink
Πάντως, πράγματι δεν μπορούν να στρεβλώνουν για πολύ τον χρόνο. Είμαστε ήδη στα 2 χρόνια περίπου και κάποτε πρέπει να βρουν κάποιο καταφύγιο και να φτιάξουν μια ισχυρή βάση, αν δεν την έχουν ήδη φτιάξει άλλοι.

Kostas Peri wrote:
αναρωτιέμαι αν όντως ο ιός υπάρχει σε όλους τους ανθρώπους (όπως μάθαμε στον 1ο κύκλο) Αναρωτιέμαι...αν έκανε λάθος ο επιστήμονας?
Καλά, δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ κάτι τέτοιο. Αλλά!
1) Όπως λέει κι ο GosmosGr, τι σε κάνει να το υποθέτεις αυτό; Κάποιος λόγος θα υπάρχει.
2) Δώσε μας το φως σου, μεγάλε μύστη. Πώς θα μπορούσε να μην είχε μολυνθεί κάποιος, τη στιγμή που έχουν μολυνθεί όλοι με έναν μαγικό τρόπο;

DarylD wrote:
το πιο πιθανο ειναι να κανουν κατι τελειως καινουριο και ισως μετα απο καμποσες σεζον να ενωσουν τις δυο σειρες για να βρουν απο κοινου την λυση φανταζομαι....
Αυτό θα έχει πράγματι πολύ ενδιαφέρον!

View user profile
Πάμε πάλι: ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

View user profile

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next