WALKING DEAD Greek Fanatics
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WALKING DEAD Greek Fanatics

Όλα τα νέα για την αγαπημένη μας σειρά θα τα βρείτε ΕΔΩ! Νέα, Spoiler, συζητήσεις αλλά και προσωπικές γνώμες συνθέτουν το καλύτερο site για τη σειρά!


You are not connected. Please login or register

Αγαπημένος Χαρακτήρας

5 posters

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

1Αγαπημένος Χαρακτήρας Empty Αγαπημένος Χαρακτήρας Mon Nov 24, 2014 10:41 pm

DarylD

DarylD

Λοιπόν, επειδή έχω ρωτήσει αρκετούς και παρόλο που νόμιζα ότι όλοι θα είχαν αγαπημένο χαρακτήρα τον Daryl όπως κι εγώ μου έκανε εντύπωση που άκουσα κι άλλες απόψεις! Οπότε ευκαιρία να ρωτήσω κι εδώ... Ποιός είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας? Question

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

DarylD wrote:Λοιπόν, επειδή έχω ρωτήσει αρκετούς και παρόλο που νόμιζα ότι όλοι θα είχαν αγαπημένο χαρακτήρα τον Daryl όπως κι εγώ μου έκανε εντύπωση που άκουσα κι άλλες απόψεις! Οπότε ευκαιρία να ρωτήσω κι εδώ... Ποιός είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας? Question

Για εμένα είναι ο Rick!!!!Αυτός ο χαρακτήρας είναι τρομερός και ανεπανάληπτος! Θεωρώ πως έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά οι παραγωγοί κ ο ίδιος για να φτάσει στα στάνταρ του κόμικ!

https://greece.canadian-forum.com

DarylD

DarylD

Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:Λοιπόν, επειδή έχω ρωτήσει αρκετούς και παρόλο που νόμιζα ότι όλοι θα είχαν αγαπημένο χαρακτήρα τον Daryl όπως κι εγώ μου έκανε εντύπωση που άκουσα κι άλλες απόψεις! Οπότε ευκαιρία να ρωτήσω κι εδώ... Ποιός είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας? Question

Για εμένα είναι ο Rick!!!!Αυτός ο χαρακτήρας είναι τρομερός και ανεπανάληπτος! Θεωρώ πως έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά οι παραγωγοί κ ο ίδιος για να φτάσει στα στάνταρ του κόμικ!
κοιτα στην αρχη μου ηταν αδιαφορος, αλλα τωρα εχει γινει πορωση ειναι η αληθεια!!

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Kostas Peri wrote:

Για εμένα είναι ο Rick!!!!Αυτός ο χαρακτήρας είναι τρομερός και ανεπανάληπτος! Θεωρώ πως έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά οι παραγωγοί κ ο ίδιος για να φτάσει στα στάνταρ του κόμικ!

Όχι, αγαπητέ μου. Ο B-Rick δεν είναι απλώς "τρομερός και ανεπανάληπτος"! Είναι απλά ασύλληπτος!!!
Εγώ έχω δύο και τρεις μπαλαντέρ, πειράζει; Carol, Rick. Έχουν το μεγαλύτερο βάθος, τις περισσότερες πτυχές, την περισσότερη πολυπλοκότητα και τα μεγαλύτερα διδάγματα στη σειρά.
Glenn, Daryl, Michonne. Επειδή αγαπάμε τους τρεις μεγαλύτερους Badass στην παράδοση της σειράς! Wink

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Aurora Speeder wrote:
Kostas Peri wrote:

Για εμένα είναι ο Rick!!!!Αυτός ο χαρακτήρας είναι τρομερός και ανεπανάληπτος! Θεωρώ πως έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά οι παραγωγοί κ ο ίδιος για να φτάσει στα στάνταρ του κόμικ!

Όχι, αγαπητέ μου. Ο B-Rick δεν είναι απλώς "τρομερός και ανεπανάληπτος"! Είναι απλά ασύλληπτος!!!
Εγώ έχω δύο και τρεις μπαλαντέρ, πειράζει; Carol, Rick. Έχουν το μεγαλύτερο βάθος, τις περισσότερες πτυχές, την περισσότερη πολυπλοκότητα και τα μεγαλύτερα διδάγματα στη σειρά.
Glenn, Daryl, Michonne. Επειδή αγαπάμε τους τρεις μεγαλύτερους Badass στην παράδοση της σειράς! Wink

Η ελληνική γλώσσα έχει δεκάδες λέξεις για να χαρακτηρίσουμε έναν αγαπημένο χαρακτήρα,και θεωρώ πως η λέξη "ασύλληπτος" είναι πιο κοντά σε αυτό που είναι ο Rick

https://greece.canadian-forum.com

linawd

linawd

Μα πως να διαλέξεις μόνο έναν;; Μου είναι αδύνατο...

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Kostas Peri wrote:Η ελληνική γλώσσα έχει δεκάδες λέξεις για να χαρακτηρίσουμε έναν αγαπημένο χαρακτήρα,και θεωρώ πως η λέξη "ασύλληπτος" είναι πιο κοντά σε αυτό που είναι ο Rick

Άρα, το λήγουμε στο "είναι απερίγραπτος"; Razz

CosmosKGr

CosmosKGr

Εντάξει τώρα, Rick και τα μυαλά στα κάγκελα!
Μια σειρά μόνος του λέμε!
Κάτι σαν το "I am legend" του 2007 αλλά στο άσπρο (και χωρίς σκύλο απ' την αρχή)! Very Happy

http://cosmoskgr.blogspot.com/

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

CosmosKGr wrote:Εντάξει τώρα, Rick και τα μυαλά στα κάγκελα!
Μια σειρά μόνος του λέμε!
Κάτι σαν το "I am legend" του 2007 αλλά στο άσπρο (και χωρίς σκύλο απ' την αρχή)! Very Happy


Πω πω το "i am legend" με την ηθοποιάρα τον Will Smith ε? Τι ταινιάρα!! Και ο καλύτερος ηθοποιός για μένα!
Οσον αφορά το σκύλο,δεν θα ήταν ωραίο να βλέπαμε έναν???Ναι ξέρω είναι δύσκολα γιατι πιο πολύ προβλήματα θα δημιουργει παρά λύσεις αλλά.... Very Happy

https://greece.canadian-forum.com

CosmosKGr

CosmosKGr

"I am legend" και Will Smith!
Ο συνδυασμός που κυριολεκτικά σκότωσε! Δεν το συζητώ! Από τα καλύτερα έργα του είδους αν όχι και το καλύτερο!
Είναι απ' αυτά που θα μπορούσα, στο χαλαρό, να το βλέπω κατ' επανάληψη κάθε τρεις και λίγο και κυριολεκτώ (ήδη το έχω δει πόσες φορές)!

Όσο αφορά για το πώς θα μου έκανε το να συμμετείχε στη σειρά μας και κάποιο σκυλί, θεωρώ ότι θα μπορούσε άνετα. Και μάλιστα με σημαντικής συμμετοχής ρόλο σε όλη τη διάρκεια, ακόμα και σε κάθε επιμέρους ιστορία.
Μιλάω βέβαια για κάτι καλοδουλεμένο και δυναμικής ράτσας (με το ζόρι κρατιέμαι να μη πω πάλι "όπως δηλαδή στο I am legend").

Μόνο που το παρακάναμε στο off topic και θα μας βάλουν χέρι οι συντονιστές...
lol!

http://cosmoskgr.blogspot.com/

filiptheofolg


Guest

H Michonne εννοειται!! Και η Καρολ σαν δευτερη..... Very Happy

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Kostas Peri wrote:
Πω πω το "i am legend" με την ηθοποιάρα τον Will Smith ε? Τι ταινιάρα!! Και ο καλύτερος ηθοποιός για μένα!
Οσον αφορά το σκύλο,δεν θα ήταν ωραίο να βλέπαμε έναν???Ναι ξέρω είναι δύσκολα γιατι πιο πολύ προβλήματα θα δημιουργει παρά λύσεις αλλά.... Very Happy

Εντάξει, θεωρώ ότι υπερβάλλεις για τον Will Smith τη στιγμή που υπάρχουν στον πλανήτη κάτι κύριοι όπως ο Christian Bale, o DiCaprio, o Cumbercatch, o Hiddleston, o Crowe, o Jylenhaal και λοιποί, αλλά είναι αγκαλίτσας.

Όχι, παιδιά! Όχι σκύλο! Ούτε κανένα άλλο ζώο. Ακόμη δεν έχω ξεπεράσει το λυκόσκυλο στο I am legend, ούτε το άλογο στην πρώτη σεζόν του tWD, για να μην θυμηθώ τα κουνέλια! Έχω και τρελή αδυναμία στα κουνέλια, οπότε καταλαβαίνετε... Burn in Hell, you little prick.

CosmosKGr

CosmosKGr

Aurora Speeder wrote:Όχι, παιδιά! Όχι σκύλο! Ούτε κανένα άλλο ζώο. Ακόμη δεν έχω ξεπεράσει το λυκόσκυλο στο I am legend, ούτε το άλογο στην πρώτη σεζόν του tWD, για να μην θυμηθώ τα κουνέλια! Έχω και τρελή αδυναμία στα κουνέλια, οπότε καταλαβαίνετε... Burn in Hell, you little prick.
Μα κι εγώ πάντως, για τον σκύλο μη νομίζεις, θα τον ήθελα αν ήταν σε καθαρά πρωταγωνιστικό ρόλο ή, έστω, σε ρόλο που να μην "την πάταγε" από κάτι.
Θεωρώ πως θα έπρεπε να υπήρχε κάποια στιγμή η αισθητή παρουσία ενός έξυπνου ζώου και πολύ περισσότερο σκύλου. Θα έδενε ωραία το γλυκό! Wink

http://cosmoskgr.blogspot.com/

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

"CosmosKGr"]
Aurora Speeder wrote:Όχι, παιδιά! Όχι σκύλο! Ούτε κανένα άλλο ζώο. Ακόμη δεν έχω ξεπεράσει το λυκόσκυλο στο I am legend, ούτε το άλογο στην πρώτη σεζόν του tWD, για να μην θυμηθώ τα κουνέλια! Έχω και τρελή αδυναμία στα κουνέλια, οπότε καταλαβαίνετε... Burn in Hell, you little prick.
Μα κι εγώ πάντως, για τον σκύλο μη νομίζεις, θα τον ήθελα αν ήταν σε καθαρά πρωταγωνιστικό ρόλο ή, έστω, σε ρόλο που να μην "την πάταγε" από κάτι.
Θεωρώ πως θα έπρεπε να υπήρχε κάποια στιγμή η αισθητή παρουσία ενός έξυπνου ζώου και πολύ περισσότερο σκύλου. Θα έδενε ωραία το γλυκό! Wink
[/quote]


[img][quote[img]Αγαπημένος Χαρακτήρας Altern10[/img]=[/img]

https://greece.canadian-forum.com

linawd

linawd

Kostas Peri wrote:
Μα κι εγώ πάντως, για τον σκύλο μη νομίζεις, θα τον ήθελα αν ήταν σε καθαρά πρωταγωνιστικό ρόλο ή, έστω, σε ρόλο που να μην "την πάταγε" από κάτι.
Θεωρώ πως θα έπρεπε να υπήρχε κάποια στιγμή η αισθητή παρουσία ενός έξυπνου ζώου και πολύ περισσότερο σκύλου. Θα έδενε ωραία το γλυκό! Wink




ή μια μεγάλη και άγρια γάτα;;;; καλή δε θα ήτανε  ;;;; Wink

Aurora Speeder

Aurora Speeder

CosmosKGr wrote:
Μα κι εγώ πάντως, για τον σκύλο μη νομίζεις, θα τον ήθελα αν ήταν σε καθαρά πρωταγωνιστικό ρόλο ή, έστω, σε ρόλο που να μην "την πάταγε" από κάτι.
Θεωρώ πως θα έπρεπε να υπήρχε κάποια στιγμή η αισθητή παρουσία ενός έξυπνου ζώου και πολύ περισσότερο σκύλου. Θα έδενε ωραία το γλυκό! Wink

Ναι, καλά, και στο I am legend πρωταγωνιστικό ρόλο είχε η σκυλίτσα και τη φάγανε.

ΔΕΝ ΜΕ ΡΙΧΝΕΤΕ ΜΕ ΖΟΥΖΟΥΝΙΕΣ, ΤΑΣΟ ΚΑΙ ΛΙΝΑ!! Άντε μπράβο! Razz Evil or Very Mad

linawd

linawd

με αυτό ίσως πειστείς;;;;;

http://walkingdead.wikia.com/wiki/Shiva?file=Shiva%27s_Last_Stand.jpg

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

linawd wrote:με αυτό ίσως πειστείς;;;;;

http://walkingdead.wikia.com/wiki/Shiva?file=Shiva%27s_Last_Stand.jpg

Lina,αν η Aurora ξεκινήσει κ διαβάζει το κόμικ θα εκστασιαστεί. Απορώ πως ακόμα δν το έχει ξεκινήσει.

https://greece.canadian-forum.com

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Λίνα, αν η τίγρης είναι ζομπιασμένη ή αν την έφαγαν μετά τα ζόμπι ή αν την έφαγαν οι άνθρωποι επειδή τους επιτέθηκε επειδή ήταν ζομπιασμένη, ΔΕΝ σου ξαναμιλάω! Αν την έχουν για "κατοικίδιο" και την κάνουν αγκαλίτσες, εντάξει, σου ξαναμιλάω. Razz
Δεν θα ήθελες να έχεις ένα τέτοιο στο σπίτι να σου κάνει παρέα, να ανεβαίνεις στην πλάτη του και να πηγαίνετε super market και να μην τολμάει να ξανακάνει φασαρία το γίδι ο γείτονας; Ε;

Kώστα, οικονομικοί είναι οι λόγοι. Αν το βρω στα αγγλικά σε pdf, θα τα κατεβάσω και θα τα διαβάσω μέσα στα χριστούγεννα που θα είμαι πιο άνετη από χρόνο. Smile

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Aurora Speeder wrote:Λίνα, αν η τίγρης είναι ζομπιασμένη ή αν την έφαγαν μετά τα ζόμπι ή αν την έφαγαν οι άνθρωποι επειδή τους επιτέθηκε επειδή ήταν ζομπιασμένη, ΔΕΝ σου ξαναμιλάω! Αν την έχουν για "κατοικίδιο" και την κάνουν αγκαλίτσες, εντάξει, σου ξαναμιλάω. Razz
Δεν θα ήθελες να έχεις ένα τέτοιο στο σπίτι να σου κάνει παρέα, να ανεβαίνεις στην πλάτη του και να πηγαίνετε super market και να μην τολμάει να ξανακάνει φασαρία το γίδι ο γείτονας; Ε;

Kώστα, οικονομικοί είναι οι λόγοι. Αν το βρω στα αγγλικά σε pdf, θα τα κατεβάσω και θα τα διαβάσω μέσα στα χριστούγεννα που θα είμαι πιο άνετη από χρόνο. Smile

Υπάρχει σε Αγγλικά σε pdf....από εκεί το διαβάζω! αν κατεβάσεις με μtorrent θα το βρεις...

https://greece.canadian-forum.com

linawd

linawd

Aurora Speeder wrote:
Δεν θα ήθελες να έχεις ένα τέτοιο στο σπίτι να σου κάνει παρέα, να ανεβαίνεις στην πλάτη του και να πηγαίνετε super market και να μην τολμάει να ξανακάνει φασαρία το γίδι ο γείτονας; Ε;


Μόνο θα ηθελα;;;; Αλλά εδώ λέω στο σύζυγο για σκύλο κ γκρινιάζει....  Φαντάσου να του έλεγα για τίποτε πιο περίεργο.....

Πάντως, πέρα από τη πλάκα επιβάλλεται να διαβάσεις το κόμικ!
Κ εγώ το κατέβασα και το διάβασα, δεν είχα λεφτά για να αγοράσω τόσα τεύχη....  
Θα το  διαβάσω κ γω πάλι τώρα τα Χριστούγεννα που θα ηρεμήσω από τη δουλειά καθώς και όλα τα τεύχη που δεν εχω διαβάσει και θα τα συζητάμε Wink

Aurora Speeder

Aurora Speeder

linawd wrote:
Μόνο θα ηθελα;;;; Αλλά εδώ λέω στο σύζυγο για σκύλο κ γκρινιάζει....  Φαντάσου να του έλεγα για τίποτε πιο περίεργο.....

Πάντως, πέρα από τη πλάκα επιβάλλεται να διαβάσεις το κόμικ!
Κ εγώ το κατέβασα και το διάβασα, δεν είχα λεφτά για να αγοράσω τόσα τεύχη....  
Θα το  διαβάσω κ γω πάλι τώρα τα Χριστούγεννα που θα ηρεμήσω από τη δουλειά καθώς και όλα τα τεύχη που δεν εχω διαβάσει και θα τα συζητάμε Wink

Κι εγώ το πάλεψα για τον σκύλο, αλλά τελικά συμβιβαστήκαμε στο κουνέλι. Είχα και παλιά και ξέρω από τη φροντίδα και τη "διαπαιδαγώγησή" του. Αν κι ο βασικός λόγος ήταν ότι ο σκύλος θέλει εμβόλια και περισσότερες ποσότητες φαγητού, ενώ το κουνέλι βγαίνει κανένα 20ευρω μηνιαίως και θα πέσει κι άλλο το κόστος όταν του δώσουμε την τροφή ενηλίκων.
Ειδικά για εμένα που δουλεύω από το σπίτι, η παρέα ήταν αναγκαία!


Anyway, αφού το κατεβάσατε κι εσείς, θα το κατεβάσω κι εγώ. Δεν κατάλαβα, δηλαδή όλοι μαζί κι ο ψωριάρης χώρια; Razz Razz

ΥΓ: Αυτό το πράγμα που από αλλού ξεκινάει μια δημοσίευση και καταλήγουμε στα εντελώς άσχετα, με ξεπερνά, ειλικρινά! Μόνο συνταγές μαγειρικής δεν έχουμε ανταλλάξει εδώ μέσα. χα0χα00αχ0αχ

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

filiptheofolg wrote:H Michonne εννοειται!! Και η Καρολ σαν δευτερη..... Very Happy

Η Michonne δικαιούται ένα επεισόδιο μόνη της.....

https://greece.canadian-forum.com

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Aurora Speeder wrote:Λίνα, αν η τίγρης είναι ζομπιασμένη ή αν την έφαγαν μετά τα ζόμπι ή αν την έφαγαν οι άνθρωποι επειδή τους επιτέθηκε επειδή ήταν ζομπιασμένη, ΔΕΝ σου ξαναμιλάω! Αν την έχουν για "κατοικίδιο" και την κάνουν αγκαλίτσες, εντάξει, σου ξαναμιλάω. Razz
Δεν θα ήθελες να έχεις ένα τέτοιο στο σπίτι να σου κάνει παρέα, να ανεβαίνεις στην πλάτη του και να πηγαίνετε super market και να μην τολμάει να ξανακάνει φασαρία το γίδι ο γείτονας; Ε;

Kώστα, οικονομικοί είναι οι λόγοι. Αν το βρω στα αγγλικά σε pdf, θα τα κατεβάσω και θα τα διαβάσω μέσα στα χριστούγεννα που θα είμαι πιο άνετη από χρόνο. Smile

https://greece.canadian-forum.com

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Aurora Speeder wrote:
linawd wrote:
Μόνο θα ηθελα;;;; Αλλά εδώ λέω στο σύζυγο για σκύλο κ γκρινιάζει....  Φαντάσου να του έλεγα για τίποτε πιο περίεργο.....

Πάντως, πέρα από τη πλάκα επιβάλλεται να διαβάσεις το κόμικ!
Κ εγώ το κατέβασα και το διάβασα, δεν είχα λεφτά για να αγοράσω τόσα τεύχη....  
Θα το  διαβάσω κ γω πάλι τώρα τα Χριστούγεννα που θα ηρεμήσω από τη δουλειά καθώς και όλα τα τεύχη που δεν εχω διαβάσει και θα τα συζητάμε Wink

Κι εγώ το πάλεψα για τον σκύλο, αλλά τελικά συμβιβαστήκαμε στο κουνέλι. Είχα και παλιά και ξέρω από τη φροντίδα και τη "διαπαιδαγώγησή" του. Αν κι ο βασικός λόγος ήταν ότι ο σκύλος θέλει εμβόλια και περισσότερες ποσότητες φαγητού, ενώ το κουνέλι βγαίνει κανένα 20ευρω μηνιαίως και θα πέσει κι άλλο το κόστος όταν του δώσουμε την τροφή ενηλίκων.
Ειδικά για εμένα που δουλεύω από το σπίτι, η παρέα ήταν αναγκαία!


Anyway, αφού το κατεβάσατε κι εσείς, θα το κατεβάσω κι εγώ. Δεν κατάλαβα, δηλαδή όλοι μαζί κι ο ψωριάρης χώρια; Razz Razz

ΥΓ: Αυτό το πράγμα που από αλλού ξεκινάει μια δημοσίευση και καταλήγουμε στα εντελώς άσχετα, με ξεπερνά, ειλικρινά! Μόνο συνταγές μαγειρικής δεν έχουμε ανταλλάξει εδώ μέσα. χα0χα00αχ0αχ

https://greece.canadian-forum.com

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum