WALKING DEAD Greek Fanatics
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WALKING DEAD Greek Fanatics

Όλα τα νέα για την αγαπημένη μας σειρά θα τα βρείτε ΕΔΩ! Νέα, Spoiler, συζητήσεις αλλά και προσωπικές γνώμες συνθέτουν το καλύτερο site για τη σειρά!


You are not connected. Please login or register

Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014)

4 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Συνεχίζοντας λοιπόν...

2)Αν νομίζετε πως θα κάνει αναφορά στην ομάδα και ιδιαίτερα στην αδερφή της,τότε είστε (κ εγώ μαζί σας)βαθιά νυχτωμένοι...Η Beth δεν θα την αναφέρει καθόλου...Βρε μπας κ συμβαίνει κάτι..........?


Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) <a href=Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) Beth_a10" />

3)Θα δούμε μια αηδιαστική χειρουργική επέμβαση να λαμβάνει χώρα στο επεισόδιο....

[img]Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) Yii_oo15[/img]

4)Ένας νέος ηθοποιός θα λάβει μέρος στο επεισόδιο,το όνομα του είναι Tyler Williams (με το όνομα Νoah) δουλεύει ως καθαριστής και θα γίνει με τη Beth ένα ταιριαστό δίδυμο. Είναι ο μοναδικός της φίλος εκεί πέρα και οι συνθήκες θα τον αναγκάσουν να πάρει την ευθύνη για ένα λάθος της Beth (και θα πάρει την τιμωρία που του αρμόζει) Θα δοκιμάσουν να δραπετεύσουν με μάλλον αποτυχημένα αποτελέσματα....

Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) <a href=Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) Tr1nkg10" />

5) Θα δούμε έναν ευφάνταστο τρόπο που τα άτομα του νοσοκομείου  διαχειρίζονται τους walkers,που επίσης θα έχουν κ άλλο όνομα....

Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) <a href=Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) Image_12" />

6)Θα δούμε γύρω στους 5-6 αστυνομικούς να προσπαθούν να επιζήσουν στο νοσοκομείο όπου εκεί θα μεταφερθεί στο τέλος του επεισοδίου και ένας βασικός χαρακτήρας....

Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) <a href=Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) Image_13" />

Πως σας φάνηκαν τα νέα?

https://greece.canadian-forum.com

freedaik



ο βασικος χαρακτηρας φανταζομαι πως ειναι η Καρολ.

Θα ειναι ενα επεισοδιο με μεγαλο ενδιαφερον. Η ομαδα χωριστικε στα 2. Να δουμε ποιος ειναι αυτος ο κωδικας που εχουν. Αν ειναι κατι το οποιο μπορει να ''καταπιει'' ο Ρικ τοτε συγουρα θα μεινουν αρκετο καιρο. Αν δουμε φυσικα τον Ρικ να ανοιγει διαλογο μαζι τους.

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Νομίζω ότι δεν τους ανέφερε για να τους προστατεύσει. Ακόμη κι αν ανέφερε έστω την ύπαρξή τους, θα την ανάγκαζαν να τους πει την ευρύτερη περιοχή όπου κινούνταν και σίγουρα θα λύγιζε και θα τους έλεγε ότι κατευθύνονταν προς τον Τερματικό. Η Beth θεωρεί ότι είναι καταφύγιο ο Τερματικός και σίγουρα σκέφτηκε ότι μπορεί οι υπόλοιποι να έχουν πάει ήδη και να είναι ασφαλείς.

Επιπλέον, στη δεύτερη φωτογραφία, εκεί όπου λες για την εγχείριση, το γυψωμένο χέρι είναι της Beth. έχει τον ίδιο γύψο στο χέρι της όπως είδαμε στη σκηνή που ξυπνάει και βγάζει απ'τη φλέβα της τον ορό. Απλώς το επισημαίνω...

linawd

linawd

Aurora Speeder wrote:Νομίζω ότι δεν τους ανέφερε για να τους προστατεύσει.
Η Beth θεωρεί ότι είναι καταφύγιο ο Τερματικός και σίγουρα σκέφτηκε ότι μπορεί οι υπόλοιποι να έχουν πάει ήδη και να είναι ασφαλείς.
Συμφωνω μαζι σου. Αν είναι σε εχθρικό όπως φαίνεται περιβάλλον, δεν ειναι λογικο να αναφέρει την αδερφή της και τους άλλους.
'Οσο για το ΤΕΡΜΙNUS, δε θυμάμαι και πολυ καλα αλλά νομίζω πως δεν είχαν δει με το Νταρυλ καποια επιγραφη, άρα πως να ξερει που θα πηγαινανε οι υπολοιποι.... Αν γνωριζαν θα πηγαιναν κατα εκει αφου ολο ελεγε στο Νταρυλ να τους ψαξουν

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Δεν θυμάμαι καθόλου αν είχαν δει πινακίδα ή όχι, είναι η αλήθεια, οπότε βασίζομαι πάνω σου! Πρέπει να έχεις δίκαιο. Ειδικά από τη στιγμή που ο Daryl έχει ικανότητες ανιχνευτή, θα είχαν βρει κι ακολουθήσει τα χνάρια των Tyresse, Carol και των κοριτσιών μετά τη συνάντηση των δεύτερων πάνω στις ράγες με εκείνους τους τύπους που τους είπαν για τον Τερματικό, που τους έφαγαν τα ζόμπια και τους βρήκαν λίγο αργότερα οι Daryl και Beth. Wink
Πφ, πόσα πράγματα ξεχνάμε μετά από τόσους μήνες... Εγώ είχα ακόμη την εντύπωση ότι όλοι τους είχαν δει τις πινακίδες και όλοι κατευθύνονταν προς τον Τερματικό.

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Aurora Speeder wrote:Δεν θυμάμαι καθόλου αν είχαν δει πινακίδα ή όχι, είναι η αλήθεια, οπότε βασίζομαι πάνω σου! Πρέπει να έχεις δίκαιο. Ειδικά από τη στιγμή που ο Daryl έχει ικανότητες ανιχνευτή, θα είχαν βρει κι ακολουθήσει τα χνάρια των Tyresse, Carol και των κοριτσιών μετά τη συνάντηση των δεύτερων πάνω στις ράγες με εκείνους τους τύπους που τους είπαν για τον Τερματικό, που τους έφαγαν τα ζόμπια και τους βρήκαν λίγο αργότερα οι Daryl και Beth. Wink
Πφ, πόσα πράγματα ξεχνάμε μετά από τόσους μήνες... Εγώ είχα ακόμη την εντύπωση ότι όλοι τους είχαν δει τις πινακίδες και όλοι κατευθύνονταν προς τον Τερματικό.

Εριξα μια ματιά στα προηγ επεισόδια και βεβαιώνω πως ΔΕΝ έχει δει η Beth τις πινακίδες...

https://greece.canadian-forum.com

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Kostas Peri wrote:
Aurora Speeder wrote:Δεν θυμάμαι καθόλου αν είχαν δει πινακίδα ή όχι, είναι η αλήθεια, οπότε βασίζομαι πάνω σου! Πρέπει να έχεις δίκαιο. Ειδικά από τη στιγμή που ο Daryl έχει ικανότητες ανιχνευτή, θα είχαν βρει κι ακολουθήσει τα χνάρια των Tyresse, Carol και των κοριτσιών μετά τη συνάντηση των δεύτερων πάνω στις ράγες με εκείνους τους τύπους που τους είπαν για τον Τερματικό, που τους έφαγαν τα ζόμπια και τους βρήκαν λίγο αργότερα οι Daryl και Beth. Wink
Πφ, πόσα πράγματα ξεχνάμε μετά από τόσους μήνες... Εγώ είχα ακόμη την εντύπωση ότι όλοι τους είχαν δει τις πινακίδες και όλοι κατευθύνονταν προς τον Τερματικό.

Εριξα μια ματιά στα προηγ επεισόδια και βεβαιώνω πως ΔΕΝ έχει δει η Beth τις πινακίδες...



Τυχαίνει να έχω τη γενική εικόνα των επόμενων επεισοδίων 4,5 και 6 αλλά έχω μια αβεβαιότητα για τη σιγουριά τους. Οταν δεις το επεισόδιο (και διαβάσεις αυτά που θα σου γράψω παρακάτω) ενημέρωσε με αν ισχύουν...

Λοιπόν, 5χ04

Θα μάθουμε την ιστορία της Beth για το συγκεκριμένο μέρος,όπου είναι ένα νοσοκομείο που μεταφέρονται ανθρωποι απο αστυνομικούς και τους αναγκάζουν να δουλεύουν και να κάνουν μυστήρια πράγματα(δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο το τι κάνουν)
Εκει θα γνωρίσει τον Noah έναν καθαριστή με μια νοητική δυσλειτουργία. Θα αναπτύξουν έναν δεσμό μεταξύ τους και θα είναι αυτός που θα την προστατέψει. Η Μπεθ θα περάσει κάποιες δύσκολες στιγμές και θα προσπαθήσει να αποδράσει με τον Noah. Δυστυχώς μόνο ένας θα μπορέσει να δραπετεύσει κ γι αυτό η Beth θα κάνει αντιπερισπασμό για να διαφύγει ο Noah...
Θα ξαναπιάσουν τη μικρή ξανθιά γαλανομάτα και θα μεταφερθεί σε ένα νέο τομέα όπου στην τελευταία σκηνή θα δει την Καρολ να μεταφέρεται....

Αυτό έχει διαρρεύσει,όταν δεις το επεισόδιο κ μπορέσεις ενημερωσε με για την εγκυρότητα της...

https://greece.canadian-forum.com

Aurora Speeder

Aurora Speeder

SPOILERS BELOW! SPOILERS - SPOILERS LEME REEEE!

Ισχύουν όλα, εκτός από τη "νοητική δυσλειτουργία" του Noah. Μια χαρά είναι ο άνθρωπος! Νομίζω είναι ο gay χαρακτήρας που είχαν ανακοινώσει ότι θα εισήγαγαν, αλλά δεν είμαι σίγουρη. Έτσι όπως έφυγε, μας δίνει την εντύπωση ότι θα τον ξαναδούμε. Και μακάρι, γιατί είναι πολύ καλός!
Α! Και το ότι κάνουν περίεργα. Μας εξηγεί τι κάνουν. Βγαίνουν για εφόδια και προμήθειες οι μπάτσοι με τις κούρσες με τους σταυρούς στο πίσω μέρος, οι οποίες χρησιμοποιούνται για τα πάντα, και τροφοδοτούν τους μέσα για να επιβιώσουν μέχρι να έρθουν να τους πάρουν αυτοί οι οποίοι θέλουν να σώσουν τον κόσμο. Αυτή την εντύπωση έχει η Dawn και η Beth την προσγειώνει απότομα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Απλώς, ο καθένας έχει τον ρόλο του σ'αυτή τη μικρή κοινωνία, και για το φαγητό που θα φας ακόμη, πρέπει να υπάρχει πληρωμή είτε σε δουλειά είτε στις προσωπικές ορέξεις των τσέων. Έχει κι έναν κορυφαίο τσέο που την πέφτει στη Beth, Ελληνάρας τελείως. Και γαμώ τα παιδιά! Μόνο ο φραπές του έλλειπε. χα0χ0αχ0α0χα0χα0

Απαντώνται πολλά σε αυτό το επεισόδιο και μας αφήνει με άλλες τόσες απορίες.
Είναι ψιλοχαλαρό, χωρίς δράση, αλλά είναι ωραίο. Η Beth ενηλικιώθηκε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, η Dawn (η μπατσίνα-αφεντικό) είναι απλά ΓΑΜΑΤΗ· η καλύτερη villain που έχουμε δει στη σειρά απλά (θα τα γράψω εκτενώς και στο review)! Η σιχαμερή εγχείριση που είχες γράψει ότι θα βλέπαμε, δεν είναι ακριβώς τέτοια. Ακρωτηριάζουν ένα χέρι, αλλά πολύ μέτρια. Αυτοστιγμεί έκανα σύγκριση νοερά με τον Rick που ακρωτηρίασε τον Hershel με το τσεκούρι. Razz Έχει και έναν καλό γιατρούλη εκεί, ο οποίος είναι πολύ μαλθακός, ο καημένος.

Αυτά προς το παρόν (δεν είναι και λίγα, εWink, και τα υπόλοιπα σε review. Smile

Aurora Speeder

Aurora Speeder

PS: Ευχαριστώ για την πληροφορία! Βαριόμουν να τα ξαναδώ κι εγώ όλα. Very Happy Έχει δίκαιο, λοιπόν η Λίνα. Πάντως, όπως και νά'χει, καλά κάνει και δεν τους λέει για τους άλλους. Βέβαια, όταν είδε την Carol, λάμψανε τα μάτια της κι αν την είδε κανείς πώς αντέδρασε όταν την είδε, σίγουρα θα καταλάβει ότι την ξέρει.

linawd

linawd

Aurora, πιστευω πως θα εχουμε αυτοκτονια της Ταρα γιατι στο κομικ η Καρολ αυτοκτονησε (που είχε ομοφυλοφιλικες τασεις.... ).
Και η Μαγκυ πιστευω θα κανει αποπειρα αυτοκτονιας οπως στο κομικ (ειδικά αν πάθει κατι η αδερφη της κάθεται ωραιότατα στο στορυ δε νομιζεις; Wink )

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

linawd wrote:Aurora, πιστευω πως θα εχουμε αυτοκτονια της Ταρα γιατι στο κομικ η Καρολ αυτοκτονησε (που είχε ομοφυλοφιλικες τασεις.... ).
Και η Μαγκυ πιστευω θα κανει αποπειρα αυτοκτονιας οπως στο κομικ (ειδικά αν πάθει κατι η αδερφη της κάθεται ωραιότατα στο στορυ δε νομιζεις; Wink )

Lina ακριβως κ εγω αυτο σκεφτομουν για την Tara κ έχω ενα θέμα έτοιμο για να το δεις!

https://greece.canadian-forum.com

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Εγώ το κόμικ δεν το διαβάζω, οπότε δεν τα ξέρω αυτά, γι'αυτό σας ρωτάω συνεχώς κι ευχαριστώ πολύ πολύ όλους σας για την υπομονή να με ενημερώνετε! ^_^
Απόπειρα αυτοκτονίας δεν είχε κάνει κι η Beth στη δεύτερη σεζόν μετά το μακελειό στον αχυρώνα; Πόσο κορυφαία σκηνή αυτή!! Anyway, γενικώς για τη Maggie δεν μας έχουν δείξει πολλά πράγματα και όντως είναι λίγο ύποπτη η κάπως χαλαρή στάση της για την αδερφή της. Πρέπει να ξεσπάσει κάπως κάποια στιγμή. Δεν νομίζω να της είναι ακόμη τόσο εύκολος ο αποχωρισμός (όπως και για τη μισή ομάδα που άφησαν στην εκκλησία ήταν πολύ χαλαρή).
Άρα, ουσιαστικά τον ρόλο της Κάρολ στο κόμικ τον έχουν "δώσει" στην Τάρα, γι'αυτό και πιστεύετε ότι θα αυτοκτονήσει; Νομίζω στο κόμικ η Κάρολ είναι και ηλικιακά όσο η Τάρα;

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Aurora Speeder wrote:Εγώ το κόμικ δεν το διαβάζω, οπότε δεν τα ξέρω αυτά, γι'αυτό σας ρωτάω συνεχώς κι ευχαριστώ πολύ πολύ όλους σας για την υπομονή να με ενημερώνετε! ^_^
Απόπειρα αυτοκτονίας δεν είχε κάνει κι η Beth στη δεύτερη σεζόν μετά το μακελειό στον αχυρώνα; Πόσο κορυφαία σκηνή αυτή!! Anyway, γενικώς για τη Maggie δεν μας έχουν δείξει πολλά πράγματα και όντως είναι λίγο ύποπτη η κάπως χαλαρή στάση της για την αδερφή της. Πρέπει να ξεσπάσει κάπως κάποια στιγμή. Δεν νομίζω να της είναι ακόμη τόσο εύκολος ο αποχωρισμός (όπως και για τη μισή ομάδα που άφησαν στην εκκλησία ήταν πολύ χαλαρή).
Άρα, ουσιαστικά τον ρόλο της Κάρολ στο κόμικ τον έχουν "δώσει" στην Τάρα, γι'αυτό και πιστεύετε ότι θα αυτοκτονήσει; Νομίζω στο κόμικ η Κάρολ είναι και ηλικιακά όσο η Τάρα;

Ναι περιπου στην ιδια ηλικία είναι κ οι 2....
Πάντως στο κόμικ προσπαθεί να αυτοκτονήσει η Maggie και η Carol αφήνεται σε ένα ζομπι....ανεβάζω κ τις φωτογραφίες να δεις


Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) <a href=Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) Yii_oo10" />

Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) <a href=Τι θα δούμε στο 4ο επεισόδιο "Slabtown" (31-10-2014) Yii_oo11" />

Είναι πολύ δυνατές σκηνές κ θα ήθελα να τις δω στη σειρά

https://greece.canadian-forum.com

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Πω, ρε φίλε! Psycho τελείως η Carol, έτσι;
Αυτό που παρατηρώ από τις εικόνες που ανέβασες, η Maggie του κόμικ έχει τα μαλλιά της Carol στη σειρά και το αντίστροφο. Γενικώς, είναι τελείως διαφορετικά όλα, εκτός απ'το καπέλο του Glenn... χα0χα00χα0χα0

Πράγματι, ειδικά η σκηνή της αυτοκτονίας στη δεύτερη εικόνα είναι πολύ δυνατή! Ωστόσο, ούτε να τό'ξερα. Έτσι περιέγραψα πριν λίγο στο blog ότι θέλω να αυτοκτονήσει η Tara! Οο!

linawd

linawd

Ναι πολύ δυνατές σκηνες και είναι αδύνατο να τις αφησουν έξω...! Το καλό που τους θέλω δηλαδή!!
Την Τάρα δε θα τη κλάψουμε κιόλας, ενώ τη Κάρολ.... 40 μνημόσυνα θα είχαμε!
Όσο για τη Μάγκυ ας ελπίσουμε πως θα γίνει αυτό που λες Aurora ή πως θα βγει και σε κείνη ο θρήνος για τον πατέρα της....  Προτιμώ να μείνει η Μπεθ πίσω στο νοσοκομείο παρά να γίνει το body που κουβαλούσε ο Daryl...
Αλήθεια πόσες μέρες έχουν περάσει από την εισβολή του Κυβερνήτη; το πολύ 10-15 υπολογίζω

linawd

linawd

Μόνο phycho? Τα είχε με τον Τάι, αυτός την "απάτησε" με τη Μισόν, τρελάθηκε και ελεγε στη Λόρι να παντρευτεί εκείνη και το Ρικ (και οι τρεις δηλαδή)! Μετά αυτοκτόνησε στη φυλακή με το ζομπι που βλεπεις!

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

linawd wrote:Μόνο phycho? Τα είχε με τον Τάι, αυτός την "απάτησε" με τη Μισόν, τρελάθηκε και ελεγε στη Λόρι να παντρευτεί εκείνη και το Ρικ (και οι τρεις δηλαδή)! Μετά αυτοκτόνησε στη φυλακή με το ζομπι που βλεπεις!

Σωστή η Lina,να προσθέσω πως τα έριξε κ σε έναν μικρό της παρέας (με επιτυχημένα αποτελέσματα,ε τι χαζός είναι ο μικρός να χάσει την ευκαιρία???)

https://greece.canadian-forum.com

linawd

linawd

Να σου πω Κώστα πως θα ήθελα να γίνει η σκηνή της Μισόν και του Τάι και στη σειρά;
Όπως και του Ευγενιου που παρακολουθούσε.....

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

linawd wrote:Να σου πω Κώστα πως θα ήθελα να γίνει και αυτή η σκηνή της Μισόν και του Τάι και στη σειρά;
Όπως και του Ευγενιου που παρακολουθούσε.....

Αν θυμάμαι καλά ο Ευγένιος ήταν που κοιτούσε το άλλο ζευγάρι?(Abraham Rosita?)Ηταν λίγο....ματάκιας ε? (το κομικ δν αναφέρει αν "επαιρνε δουλειά για το σπίτι!")

Μισον κ Ty μαζί ε? Δν θα ήταν κακό,αλλά δν ξερω αν προλαβαίνουν να το κάνουν,μιας κ η σειρά μας έχει διδάξει πως για να φτάσεις από το Α στο Β τότε θα πρέπει να περάσει ένας κύκλος! Σε συνδυασμό ότι δν ήταν κ ποτέ μαζί αυτοί οι 2 λίγο δύσκολο να το κάνουν!Πιο πολύ Ρικ-Μισον μου βγαίνει!

Υγ με τοσα που διαβαζει η Lucilla,προβλέπω να πηγαίνει να αγοράζει όλα τα κόμικ!!!

https://greece.canadian-forum.com

linawd

linawd

Ηταν πολυ ματάκιας... και νομίζω πως έπαιρνε δουλειά στο σπίτι... Razz
Και γω θα ηθελα το συνδυασμό Ρικ-Μισόν και το προωθούν νομίζω κιόλας αλλά δε πιστευω να αλλάξουν τόσο πολυ το κόμικ! Εκτός και αν ο Εζεκιλ τα  φτιάξει με τη Σάσα! Θα ηταν ωραία τράμπα!
Αλλά προς Θεού, όχι το ανάποδο (να πάρει η Σάσα τη θέση της Αντρεα)!!



Last edited by linawd on Tue Nov 04, 2014 3:40 pm; edited 1 time in total

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

linawd wrote:Ηταν πολυ ματάκιας... και νομίζω πως έπαιρνε και δουλειά στο σπίτι... Razz
Και γω θα ηθελα το συνδυασμό Ρικ-Μισόν και το προωθούν νομίζω κιόλας αλλά δε πιστευω να αλλάξουν τόσο πολυ το κόμικ! Εκτός και αν ο Εζεκιλ τα  φτιάξει με τη Σάσα! Θα ηταν ωραία τράμπα!
Αλλά προς Θεού, όχι το ανάποδο (να πάρει η Σάσα τη θέση της Αντρεα)!!

Μαλλον προς τα εκει πάει η Sasha να γίνει η νεα Andrea. Σε παραπέμπω στο κομικ όταν πέθανε ο Dale,η Andrea πηρε το καπέλο του.....Τωρα που πέθανε ο Bob η Sasha Πήρε το χιτώνιο του. Οχι πως απαραίτητα σημαινει κάτι αυτό αλλά είναι μια ένδειξη!

https://greece.canadian-forum.com

linawd

linawd

Σωστά! Ας γίνει η νέα Αντρεα, αλλά όχι και μητριά του Καρλίτο... δεν θα το αντέξω γιατί μου τη δίνει λίγο  η Σάσα.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum