WALKING DEAD Greek Fanatics
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WALKING DEAD Greek Fanatics

Όλα τα νέα για την αγαπημένη μας σειρά θα τα βρείτε ΕΔΩ! Νέα, Spoiler, συζητήσεις αλλά και προσωπικές γνώμες συνθέτουν το καλύτερο site για τη σειρά!


You are not connected. Please login or register

Επιβίωση των walkers

5 posters

Go to page : 1, 2  Next

Go down  Message [Page 1 of 2]

1Επιβίωση των walkers Empty Επιβίωση των walkers Tue Aug 05, 2014 11:48 pm

CosmosKGr

CosmosKGr

Ελπίζω να μη φανώ "αδιάβαστος" με αυτό που θα ρωτήσω αλλά μια και την έχω καιρό την απορία και βρήκα αυτό εδώ το τόσο σχετικό και δημόσιο "βήμα", είπα να την θέσω ανοιχτά κι "όποιον πάρει ο χάρος"! Very Happy

Έχει αναφερθεί πουθενά επίσημα ή, τέλος πάντων, έχει έστω καταλάβει κανείς το πώς δικαιολογείται, η επιβίωση τόοοσο πολλών απέθαντων και για τόοοσο πολύ καιρό, χωρίς πρακτικά να τρώνε τίποτα οι περισσότεροι τους;;;
Γιατί, εντάξει:
α). Από ανθρώπους (κανονικούς εννοώ) έχει μείνει, εδώ και πολύ καιρό πια, πάρα πολύ λίγο "στοκ". Τους συντριπτικά περισσότερους ή τους έχουν φάει τελείως ή έχουν μετατραπεί τελικά σε ζόμπι (με τον έναν ή τον άλλο τρόπο).
β). Από άλλα ζώα, δεν είναι καθόλου εύκολα να πιάνουν και πολλά από αυτά καθώς τα περισσότερα είναι σε θέση να τρέξουν πολύ περισσότερα από τα ζόμπι (και από τους κανονικούς ανθρώπους άλλωστε) και, τα ζόμπι, δεν είναι σε θέση νοητικά, να χρησιμοποιήσουν ιδιαίτερες τεχνικές παγίδευσης ή όπλα - εργαλεία. Άλλωστε, ελάχιστες φορές έχει δείξει η σειρά ζόμπι να τρώνε κάτι σε ζώο (και μάλιστα όχι "σερβιρισμένο").

Άρα ΑΝ υποθέσουμε ότι τελικά τα περισσότερα ζόμπι και για τον περισσότερο καιρό ΔΕΝ τρέφονται κάπως (π.χ. και τα απολύτως παγιδευμένα που έχουμε δει ήδη αρκετά τέτοια), ΠΩΣ στο καλό δικαιολογείται η συνέχιση της επιβίωσής τους και μάλιστα χωρίς εμφανείς και χοντρές επιπτώσεις;;;!!! Question



Last edited by CosmosKGr on Thu Aug 07, 2014 1:24 am; edited 1 time in total (Reason for editing : Αλλαγή μεγέθους γραμματοσειράς.)

http://cosmoskgr.blogspot.com/

2Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Wed Aug 06, 2014 2:59 pm

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

CosmosKGr wrote:Ελπίζω να μη φανώ "αδιάβαστος" με αυτό που θα ρωτήσω αλλά μια και την έχω καιρό την απορία και βρήκα αυτό εδώ το τόσο σχετικό και δημόσιο "βήμα", είπα να την θέσω ανοιχτά κι "όποιον πάρει ο χάρος"! Very Happy

Έχει αναφερθεί πουθενά επίσημα ή, τέλος πάντων, έχει έστω καταλάβει κανείς το πώς δικαιολογείται, η επιβίωση τόοοσο πολλών απέθαντων και για τόοοσο πολύ καιρό, χωρίς πρακτικά να τρώνε τίποτα οι περισσότεροι τους;;;
Γιατί, εντάξει:
α). Από ανθρώπους (κανονικούς εννοώ) έχει μείνει, εδώ και πολύ καιρό πια, πάρα πολύ λίγο "στοκ". Τους συντριπτικά περισσότερους ή τους έχουν φάει τελείως ή έχουν μετατραπεί τελικά σε ζόμπι (με τον έναν ή τον άλλο τρόπο).
β). Από άλλα ζώα, δεν είναι καθόλου εύκολα να πιάνουν και πολλά από αυτά καθώς τα περισσότερα είναι σε θέση να τρέξουν πολύ περισσότερα από τα ζόμπι (και από τους κανονικούς ανθρώπους άλλωστε) και, τα ζόμπι, δεν είναι σε θέση νοητικά, να χρησιμοποιήσουν ιδιαίτερες τεχνικές παγίδευσης ή όπλα - εργαλεία. Άλλωστε, ελάχιστες φορές έχει δείξει η σειρά ζόμπι να τρώνε κάτι σε ζώο (και μάλιστα όχι "σερβιρισμένο").

Άρα ΑΝ υποθέσουμε ότι τελικά τα περισσότερα ζόμπι και για τον περισσότερο καιρό ΔΕΝ τρέφονται κάπως (π.χ. και τα απολύτως παγιδευμένα που έχουμε δει ήδη αρκετά τέτοια), ΠΩΣ στο καλό δικαιολογείται η συνέχιση της επιβίωσής τους και μάλιστα χωρίς εμφανείς και χοντρές επιπτώσεις;;;!!! Question

Λοιπόν κοίτα πως το σκέφτομαι εγώ το όλο θέμα:
Σε μια αποκάλυψη ζόμπι σαν κ αυτή που ζούμε(κάθε Δευτέρα βράδυ)τα στοιχεία είναι ελάχιστα,που σημαίνει πως υπάρχουν πολλές απορίες και αρκετές συζητήσεις για να αποσαφηνιστει το θέμα.
Για να μπω κατευθείαν στο σάπιο θέμα,θεωρώ πως από τα 7 δις ανθρώπων έγιναν την
1η μέρα τα 3 δις ζόμπι...τα υπόλοιπα 4 δις πάλευαν για να επιβιώσουν αλλά η μάχη ήταν δύσκολη....
την 100η μέρα ζόμπι είναι τα 5 δις
(3 παλιά+2 καινούργια) είχαν μετατραπεί σε απέθαντους γέρνοντας την πλάστιγγα υπέρ τους...(δύσκολα τα πράγματα)Τα 2 δις καινούργια είναι στο επίπεδο σαπίλας (δηλ τίποτα) που ήταν τα αρχικώς τα 3 δις
Άρα με λίγα λόγια,όταν λιώνει η 1η φουρνιά τότε αντικαθίσταται από άλλη καινούργια (οι αριθμοί είναι τυχαίοι μπορείς να το σκεφτείς όπως θες)μέχρι να μην υπάρχουν ζομπι στο τέλος...

https://greece.canadian-forum.com

3Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Thu Aug 07, 2014 1:20 am

CosmosKGr

CosmosKGr

Αν όμως κατάλαβα καλά, θεωρείς δεδομένο ότι οι απέθαντοι, "εξαλείφονται" από μόνοι τους με τον χρόνο.
Προσωπικά τουλάχιστον δεν έχω καταλάβει να έχει υποστηριχθεί ακόμα κάτι τέτοιο από τη σειρά.
Το περισσότερο που θυμάμαι σχετικά, είναι ότι όταν τρώνε πάααρα πολύ (μαζεμένο εννοώ) πέφτουν σε μια κατάσταση που δεν μπορούν να αντιδράσουν και πολύ, σα να βαρυστομαχιάζουν ένα πράμα  Smile . Κάτι τέτοιο έδειξε σε μια φάση μέσα στη φυλακή με ένα ζόμπι που είχε φάει (σχεδόν ολόκληρη!;!;!) την κοπελιά του Rick νομίζω.
Δε θυμάμαι όμως να έχει ειπωθεί ότι και καλά αυτοεξαλείφονται από την παρατεταμένη αφαγία τους. Γι αυτό και απορώ! Γιατί ζόμπι - ξεζόμπι, κάποια πηγή ενέργειας θα χρειάζονται και, βάζει της μάζας τους, δε θα αρκούσε ο ήλιος βέβαια. Φυτοφάγα δεν είναι καν, δεν αναπνέουν, νερό δεν πίνουν, έξυπνα ή ιδιαίτερα γρήγορα δεν είναι ώστε να πιάνουν όσο συχνά θα χρειαζόταν τυχόν ζώα, άρα πώς;;;!!!

Εντάξει βέβαια, ιστορία τελείως φανταστική είναι, δε λέω. Αλλά όπως και να το κάνουμε, κάπως θα πρέπει να το δικαιολογούν αυτό οι παραγωγοί.



Last edited by CosmosKGr on Thu Aug 07, 2014 1:23 am; edited 1 time in total (Reason for editing : Αλλαγή μεγέθους γραμματοσειράς.)

http://cosmoskgr.blogspot.com/

4Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Thu Aug 07, 2014 1:49 am

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

CosmosKGr wrote:Αν όμως κατάλαβα καλά, θεωρείς δεδομένο ότι οι απέθαντοι, "εξαλείφονται" από μόνοι τους με τον χρόνο.
Προσωπικά τουλάχιστον δεν έχω καταλάβει να έχει υποστηριχθεί ακόμα κάτι τέτοιο από τη σειρά.
Το περισσότερο που θυμάμαι σχετικά, είναι ότι όταν τρώνε πάααρα πολύ (μαζεμένο εννοώ) πέφτουν σε μια κατάσταση που δεν μπορούν να αντιδράσουν και πολύ, σα να βαρυστομαχιάζουν ένα πράμα  Smile . Κάτι τέτοιο έδειξε σε μια φάση μέσα στη φυλακή με ένα ζόμπι που είχε φάει (σχεδόν ολόκληρη!;!;!) την κοπελιά του Rick νομίζω.
Δε θυμάμαι όμως να έχει ειπωθεί ότι και καλά αυτοεξαλείφονται από την παρατεταμένη αφαγία τους. Γι αυτό και απορώ! Γιατί ζόμπι - ξεζόμπι, κάποια πηγή ενέργειας θα χρειάζονται και, βάζει της μάζας τους, δε θα αρκούσε ο ήλιος βέβαια. Φυτοφάγα δεν είναι καν, δεν αναπνέουν, νερό δεν πίνουν, έξυπνα ή ιδιαίτερα γρήγορα δεν είναι ώστε να πιάνουν όσο συχνά θα χρειαζόταν τυχόν ζώα, άρα πώς;;;!!!

Εντάξει βέβαια, ιστορία τελείως φανταστική είναι, δε λέω. Αλλά όπως και να το κάνουμε, κάπως θα πρέπει να το δικαιολογούν αυτό οι παραγωγοί.

Καλά ναι σίγουρα μιλάμε σε ένα φανταστικό πλαίσιο!Όχι δεν έχει ειπωθεί κάτι τέτοιο σχετικά με την "φυσική εξάλειψη τους" αλλά μην ξεχνάς ότι ακόμα είμαστε στον ενάμιση (περίπου) χρόνο από τότε που ξεκίνησε η "αποκάλυψη"Αν είμασταν 7 χρόνια τότε θα είχες δίκιο στο ερώτημα:"πως αντέχουν τόσα πτώματα"...λογικά το πτώμα ενός ανθρώπου κρατάει τόσο έστω και σάπιο και σε συνδυασμό με το ότι όλο και κάτι θα χει φάει με κάνει να σκεφτώ πως θα έχει λίγο καιρό ζωής ακόμα...Όπως και να χει προσπαθώ να το σκεφτώ σαν να είναι κανονικοί άνθρωποι (δηλ ότι ψάχνουν για φαγητό για να "επιζήσουν") με τη μόνη διαφορά πως αντέχουν παααρα πολύ καιρό χωρίς να φάνε.

https://greece.canadian-forum.com

5Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Tue Oct 21, 2014 8:43 pm

giwrgos D



αν κάτσεις να το σκευτείς έχει τρύπες το σενάριο αλλά δεν θέλουμε να μας τελειώσουν τα ζόμπι στην ουσία είναι σειρά φαντασίας Evil or Very Mad και κάτι άλλο ξέρετε κανένα σάιτ που να μπορώ να συγκεντρώσω όλες τις σειρές που βλέπω και να ξέρω και πότε βγαίνουν?? σόρρυ που το γράφω εδώ δεν βρήκα κάποιο άλλο τόπικ No

6Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Wed Oct 22, 2014 4:03 am

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

giwrgos D wrote:αν κάτσεις να το σκεφτείς έχει τρύπες το σενάριο αλλά δεν θέλουμε να μας τελειώσουν τα ζόμπι στην ουσία είναι σειρά φαντασίας Evil or Very Mad και κάτι άλλο ξέρετε κανένα σάιτ που να μπορώ να συγκεντρώσω όλες τις σειρές που βλέπω και να ξέρω και πότε βγαίνουν?? σόρρυ που το γράφω εδώ δεν βρήκα κάποιο άλλο τόπικ No

Γιώργο καλησπέρα ωραίο θέμα να ανοίξεις μόνος σου εδώ στο φορουμ είναι οι τρύπες που έχει το σενάριο! Πατάς στο forum στα διαφορα σχόλια κ επιλέγεις "Νew topic" κ αυτό ήταν!!

Δεν ξέρω κάποιο τετοιο site αλλά μπορείς να κάνεις ένα ψαξιμο  στο διαδίκτυο...

https://greece.canadian-forum.com

7Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Mon Nov 24, 2014 11:37 am

DarylD

DarylD

Λοιπόν η άποψή μου είναι ότι δεν χρειάζονται φαγητό.. το κάνουν απλά για να το κάνουν. Έτσι το έχω αντιληφθεί εγώ και γι' αυτό το λόγο δεν το έχω ψάξει κι όλας... δεν νομίζω ότι το έχουν ανάγκη για να ζήσουν. Απλά τρώνε από ένστικτο φαντάζομαι...

8Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Sat Nov 29, 2014 1:55 am

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

DarylD wrote:Λοιπόν η άποψή μου είναι ότι δεν χρειάζονται φαγητό.. το κάνουν απλά για να το κάνουν. Έτσι το έχω αντιληφθεί εγώ και γι' αυτό το λόγο δεν το έχω ψάξει κι όλας... δεν νομίζω ότι το έχουν ανάγκη για να ζήσουν. Απλά τρώνε από ένστικτο φαντάζομαι...

Φίλε Daryl D καλημέρα. Είναι πολλές οι θεωρίες που μπορούμε να πούμε για τα (φανταστικά?) ζόμπι κ για το τι θέλουν από έναν άνθρωπο. Ίσως να νιώθουν "απειλή" κ να θέλουν να σκοτώσουν (βασικά ένστικτα) ίσως να ισχύει κ αυτό που γράφεις όμως,πως απλά είναι μια ανούσια κίνηση των ζομπι χωρίς να έχουν ανάγκη το φαγητό. Αν και έχουμε δει walkers να έχουν να φάνε πολύ καιρό κ να είναι πετσι κ κόκκαλο,έχουν γίνει κ αναφορές στη σειρά πως δεν έχουν φάει (άρα ίσως να κυνηγάνε για να φάνε)

https://greece.canadian-forum.com

9Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Sat Nov 29, 2014 1:58 am

DarylD

DarylD

Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:Λοιπόν η άποψή μου είναι ότι δεν χρειάζονται φαγητό.. το κάνουν απλά για να το κάνουν. Έτσι το έχω αντιληφθεί εγώ και γι' αυτό το λόγο δεν το έχω ψάξει κι όλας... δεν νομίζω ότι το έχουν ανάγκη για να ζήσουν. Απλά τρώνε από ένστικτο φαντάζομαι...

Φίλε Daryl D καλημέρα. Είναι πολλές οι θεωρίες που μπορούμε να πούμε  για τα (φανταστικά?) ζόμπι κ για το τι θέλουν από έναν άνθρωπο. Ίσως να νιώθουν "απειλή" κ να θέλουν να σκοτώσουν (βασικά ένστικτα) ίσως να ισχύει κ αυτό που γράφεις όμως,πως απλά είναι μια ανούσια κίνηση των ζομπι χωρίς να έχουν ανάγκη το φαγητό. Αν και έχουμε δει walkers να έχουν να φάνε πολύ καιρό κ να είναι πετσι κ κόκκαλο,έχουν γίνει κ αναφορές στη σειρά πως δεν έχουν φάει (άρα ίσως να κυνηγάνε για να φάνε)
οντως, απλα μου κανει εντυπωση πως μερικα ειναι σχεδον απλα κοκκαλα.... συν οτι ενω καποιες φορες εχουν φαι μπροστα τους προτιμουν να κυνηγησουν κατι που κινειται η κανει θορυβο αν το εχεις παρατηρησει...

10Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Sat Nov 29, 2014 2:04 am

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

DarylD wrote:
Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:Λοιπόν η άποψή μου είναι ότι δεν χρειάζονται φαγητό.. το κάνουν απλά για να το κάνουν. Έτσι το έχω αντιληφθεί εγώ και γι' αυτό το λόγο δεν το έχω ψάξει κι όλας... δεν νομίζω ότι το έχουν ανάγκη για να ζήσουν. Απλά τρώνε από ένστικτο φαντάζομαι...

Φίλε Daryl D καλημέρα. Είναι πολλές οι θεωρίες που μπορούμε να πούμε  για τα (φανταστικά?) ζόμπι κ για το τι θέλουν από έναν άνθρωπο. Ίσως να νιώθουν "απειλή" κ να θέλουν να σκοτώσουν (βασικά ένστικτα) ίσως να ισχύει κ αυτό που γράφεις όμως,πως απλά είναι μια ανούσια κίνηση των ζομπι χωρίς να έχουν ανάγκη το φαγητό. Αν και έχουμε δει walkers να έχουν να φάνε πολύ καιρό κ να είναι πετσι κ κόκκαλο,έχουν γίνει κ αναφορές στη σειρά πως δεν έχουν φάει (άρα ίσως να κυνηγάνε για να φάνε)

οντως, απλα μου κανει εντυπωση πως μερικα ειναι σχεδον απλα κοκκαλα.... συν οτι ενω καποιες φορες εχουν φαι μπροστα τους προτιμουν να κυνηγησουν κατι που κινειται η κανει θορυβο αν το εχεις παρατηρησει...

Nαι έχεις δίκιο θυμάμαι σκηνές που κυνηγούν φωτιά-φώτα και κίνηση....

https://greece.canadian-forum.com

11Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Sun Nov 30, 2014 9:39 am

Aurora Speeder

Aurora Speeder

CosmosKGr wrote:Αν Γιατί ζόμπι - ξεζόμπι, κάποια πηγή ενέργειας θα χρειάζονται και, βάζει της μάζας τους, δε θα αρκούσε ο ήλιος βέβαια. Φυτοφάγα δεν είναι καν, δεν αναπνέουν, νερό δεν πίνουν, έξυπνα ή ιδιαίτερα γρήγορα δεν είναι ώστε να πιάνουν όσο συχνά θα χρειαζόταν τυχόν ζώα, άρα πώς;;;!!!

Σκέψου, όμως, ότι έχουν πολύ λιγότερες λειτουργίες, άρα κάνουν και πολύ μικρότερες καύσεις. Razz

12Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Mon Dec 01, 2014 12:21 am

CosmosKGr

CosmosKGr

Εγώ πάντως, προς το παρόν, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως, οι  τεκμηριωμένου τύπου απαντήσεις αυτού του ερωτήματος μπορούν να είναι τέτοιες που να συμβάλλουν στο να δικαιολογούν το γιατί δεν θα μπορούσε ποτέ να υπήρχε πράγματι μια κατάσταση ζόμπι. Τουλάχιστον όχι έτσι όπως μας την παρουσιάζουν. Όχι με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά τους.
Όσο και να προσπαθούμε να "δικαιολογήσουμε" την αρχική ιδέα ως μια πιθανή εξέλιξη της πραγματικότητας, θα υπάρχουν σοβαρά κενά καθαρά επιστημονικής βάσης.
Άρα παραμένω στο να απολαμβάνω την καλή πρόθεση και την τόσο πετυχημένη υλοποίηση, χωρίς να πέφτω στην παγίδα του να πρέπει να τα συνδέω όλα με κάτι απόλυτα λογικό. Κι ευτυχώς δηλαδή που ισχύει απλώς έτσι!...

http://cosmoskgr.blogspot.com/

13Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Mon Dec 01, 2014 2:27 am

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

CosmosKGr wrote:Εγώ πάντως, προς το παρόν, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως, οι  τεκμηριωμένου τύπου απαντήσεις αυτού του ερωτήματος μπορούν να είναι τέτοιες που να συμβάλλουν στο να δικαιολογούν το γιατί δεν θα μπορούσε ποτέ να υπήρχε πράγματι μια κατάσταση ζόμπι. Τουλάχιστον όχι έτσι όπως μας την παρουσιάζουν. Όχι με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά τους.
Όσο και να προσπαθούμε να "δικαιολογήσουμε" την αρχική ιδέα ως μια πιθανή εξέλιξη της πραγματικότητας, θα υπάρχουν σοβαρά κενά καθαρά επιστημονικής βάσης.
Άρα παραμένω στο να απολαμβάνω την καλή πρόθεση και την τόσο πετυχημένη υλοποίηση, χωρίς να πέφτω στην παγίδα του να πρέπει να τα συνδέω όλα με κάτι απόλυτα λογικό. Κι ευτυχώς δηλαδή που ισχύει απλώς έτσι!...

Καλά ναι,zombie apocalypse δεν θα γίνει ποτέ! ή κ αν γίνει θα φαγωθούμε μόνοι μας πρώτα κ μετά τα ζομπι θα μας αποτελειώσουν.

https://greece.canadian-forum.com

14Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Mon Dec 01, 2014 6:24 am

filiptheofolg


Guest

Πάντως εμενα μου κανει εντυπωση το γεγονός οτι αν τους ριξουν σφαίρα π.χ. στην σπονδυλική στήλη μπορουν να εξακολοθούν να κουνιούντε scratch

15Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Mon Dec 01, 2014 10:42 am

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Πάντως, όσον αφορά αυτό που είχε γράψει ο Κώστας, νομίζω ότι δεν τρώγονται μεταξύ τους. Μπορεί να μένουν μόνο τα κόκαλα όσο αδυνατίζουν, αλλά δεν τρώνε άλλα ζόμπι, ούτε αν τα βρουν νεκρά.

16Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Tue Dec 02, 2014 12:16 am

CosmosKGr

CosmosKGr

filiptheofolg wrote:Πάντως εμενα μου κανει εντυπωση το γεγονός οτι αν τους ριξουν σφαίρα π.χ. στην σπονδυλική στήλη μπορουν να εξακολοθούν να κουνιούντε scratch
Πολύ σωστή κι αυτή η παρατήρηση Wink γιατί, όσο μη πραγματικό κι αν είναι το όλο concept, δε πρέπει να υπάρχουν ζητήματα που να πατάνε τελείως "στον αέρα"...

http://cosmoskgr.blogspot.com/

17Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Tue Dec 02, 2014 12:29 am

CosmosKGr

CosmosKGr

Aurora Speeder wrote:... όσον αφορά αυτό που είχε γράψει ο Κώστας, νομίζω ότι δεν τρώγονται μεταξύ τους...
Τι στο καλό;! Πού το είπε αυτό και δεν το βρίσκω;!

http://cosmoskgr.blogspot.com/

18Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Tue Dec 02, 2014 1:28 am

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

CosmosKGr wrote:
Aurora Speeder wrote:... όσον αφορά αυτό που είχε γράψει ο Κώστας, νομίζω ότι δεν τρώγονται μεταξύ τους...
Τι στο καλό;! Πού το είπε αυτό και δεν το βρίσκω;!

Είπα "πρώτα θα φαγωθούμε μόνοι μας κ μετά θα μας φάνε τα ζόμπι",εννοώντας πρώτα θα αλληλοσκοτωθούμε εμείς οι άνθρωποι και όσοι μείνουμε θα μας αποτελειώσουν τα ζόμπι. Στον στρατό λέγαμε πως αν γίνει πολεμος πρώτα θα φάμε εμεις οι απλοί στρατιώτες τους αξιωματικούς...

https://greece.canadian-forum.com

19Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Tue Dec 02, 2014 5:50 am

CosmosKGr

CosmosKGr

Kostas Peri wrote:
CosmosKGr wrote:
Aurora Speeder wrote:... όσον αφορά αυτό που είχε γράψει ο Κώστας, νομίζω ότι δεν τρώγονται μεταξύ τους...
Τι στο καλό;! Πού το είπε αυτό και δεν το βρίσκω;!

Είπα "πρώτα θα φαγωθούμε μόνοι μας  κ μετά θα μας φάνε τα ζόμπι",εννοώντας πρώτα θα αλληλοσκοτωθούμε εμείς οι άνθρωποι και όσοι μείνουμε θα μας αποτελειώσουν τα ζόμπι..
Μα αυτό που λες εδώ ότι είπες, το είχα δει κι εγώ Κώστα μου.
Πριν όμως ρώτησα για το πού ανέφερες (βάσει της περιγραφής του μηνύματος που σχολίασα πριν της Aurora Speeder) ότι, τα ζόμπι, "τρώγονται μεταξύ τους".
Έχω βέβαια την αίσθηση πως, η Aurora Speeder, απλώς "παράφρασε" αυτό που ανέφερες αλλά, για να είμαι πιο σίγουρος, ρώτησα κιόλας.

http://cosmoskgr.blogspot.com/

20Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Wed Dec 03, 2014 3:46 pm

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Kostas Peri wrote:
Για να μπω κατευθείαν στο σάπιο θέμα,θεωρώ πως από τα 7 δις ανθρώπων έγιναν την
1η μέρα τα 3 δις ζόμπι...τα υπόλοιπα 4 δις πάλευαν για να επιβιώσουν αλλά η μάχη ήταν δύσκολη....
την 100η μέρα ζόμπι είναι τα 5 δις
(3 παλιά+2 καινούργια) είχαν μετατραπεί σε απέθαντους γέρνοντας την πλάστιγγα υπέρ τους...(δύσκολα τα πράγματα)Τα 2 δις καινούργια είναι στο επίπεδο σαπίλας (δηλ τίποτα) που ήταν τα αρχικώς τα 3 δις
Άρα με λίγα λόγια,όταν λιώνει η 1η φουρνιά τότε αντικαθίσταται από άλλη καινούργια (οι αριθμοί είναι τυχαίοι μπορείς να το σκεφτείς όπως θες)μέχρι να μην υπάρχουν ζομπι στο τέλος...[/size]

Από αυτό που γράφει ο Κώστας θεωρώ πως εννοεί ότι τα ζόμπι τρώγονται μεταξύ τους. Τι; Όι; Μπαρούφα είπα πάλι;
Μιλήστε μου, μη με αφήνετε στο σκοτάδι, φοβούμαι! Razz

21Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Thu Dec 04, 2014 1:28 pm

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

filiptheofolg wrote:Πάντως εμενα μου κανει εντυπωση το γεγονός οτι αν τους ριξουν σφαίρα π.χ. στην σπονδυλική στήλη μπορουν να εξακολοθούν να κουνιούντε scratch

Εντάξει είναι φανταστική σειρά δεν θα γίνει ποτέ,οπότε κάποια "λάθη" τα παραβλέπουμε

https://greece.canadian-forum.com

22Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Thu Dec 04, 2014 1:31 pm

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Aurora Speeder wrote:
Kostas Peri wrote:
Για να μπω κατευθείαν στο σάπιο θέμα,θεωρώ πως από τα 7 δις ανθρώπων έγιναν την
1η μέρα τα 3 δις ζόμπι...τα υπόλοιπα 4 δις πάλευαν για να επιβιώσουν αλλά η μάχη ήταν δύσκολη....
την 100η μέρα ζόμπι είναι τα 5 δις
(3 παλιά+2 καινούργια) είχαν μετατραπεί σε απέθαντους γέρνοντας την πλάστιγγα υπέρ τους...(δύσκολα τα πράγματα)Τα 2 δις καινούργια είναι στο επίπεδο σαπίλας (δηλ τίποτα) που ήταν τα αρχικώς τα 3 δις
Άρα με λίγα λόγια,όταν λιώνει η 1η φουρνιά τότε αντικαθίσταται από άλλη καινούργια (οι αριθμοί είναι τυχαίοι μπορείς να το σκεφτείς όπως θες)μέχρι να μην υπάρχουν ζομπι στο τέλος...[/size]

Από αυτό που γράφει ο Κώστας θεωρώ πως εννοεί ότι τα ζόμπι τρώγονται μεταξύ τους. Τι; Όι; Μπαρούφα είπα πάλι;
Μιλήστε μου, μη με αφήνετε στο σκοτάδι, φοβούμαι! Razz

Δεν λες μπαρούφες-ίσως εγώ να μην εξηγήθηκα καλά.Γραφαμε για την επιβίωση των walkers κ ήθελα να αποτυπώσω το γεγονός του ότι δν έγιναν από τη μια μερα στην άλλη walkers,αλλά πέρασε καιρός. Οπότε η 1η φουρνιά τεράτων ελιωσε κ έμεινε η 2η (ή η 3η κτλ) θέλοντας να εξηγήσω το πως γίνεται μετά από καιρό να περπατούν κτλ κτλ

https://greece.canadian-forum.com

23Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Thu Dec 04, 2014 2:31 pm

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Kostas Peri wrote:
Δεν λες μπαρούφες-ίσως εγώ να μην εξηγήθηκα καλά.Γραφαμε για την επιβίωση των walkers κ ήθελα να αποτυπώσω το γεγονός του ότι δν έγιναν από τη μια μερα στην άλλη walkers,αλλά πέρασε καιρός. Οπότε η 1η φουρνιά τεράτων ελιωσε κ έμεινε η 2η (ή η 3η κτλ) θέλοντας να εξηγήσω το πως γίνεται μετά από καιρό να περπατούν κτλ κτλ

Ναι, αλλά πώς ξέρουμε ότι έλιωσαν; Ειδικά αν υποθέσουμε ότι εκείνα τα ζόμπι που είδαμε κολλημένα στην άσφαλτο στον χώρο στάθμευσης είναι από την ημέρα των βομβαρδισμών ή αν κρίνουμε με βάση την πολύ αδυναμία κάποιων ζόμπι, λογικά εξακολουθούν να περιπλανώνται ακόμη αναζητώντας τροφή. Ξέρουμε από κάπου ότι έχουν λιώσει; Κι αν δεν το ξέρουμε, πώς το υποθέτουμε, αφού εξακολουθούν και γυρεύουν τροφή ακόμη και με κάποια μέλη τους να λείπουν;

ΥΓ: έχω την εντύπωση ότι το ψειρίζουμε πολύ το πράγμα και μας έχουν να τρέχουμε για πράγματα που δεν θα απαντηθούν ποτέ. Ήδη έχουμε φάει διάφορα άκυρα με κάποιες απορίες...

24Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Fri Dec 05, 2014 12:58 am

CosmosKGr

CosmosKGr

Ναι αλλά, "οι απορίες" είναι που έχουν τη χάρη στη ζωή.
Οι απαντήσεις είναι καλές μεν αλλά όχι πάντα και όχι για όλους! Very Happy

Πέρ' απ' την πλάκα, δεν νομίζω πως κάθε λογική μας απορία, θα έχει απαραίτητα και μια λογική απάντηση.
Αυτό όμως δεν σημαίνει πως, εμείς ως πιστοί "lovers" της σειράς, δεν θα πρέπει και να το "κουράζουμε" κάπως με το να εκφράζουμε τους σχετικούς προβληματισμούς μας.
Εμένα τουλάχιστον μου αρέσει να εμβαθύνω όταν υπάρχει "ψαχνό" σε κάτι και στη σειρά μας υπάρχουν πολλά... ψαχνά! Wink

Και επί του θέματος:
α). Οι walkers δεν αλληλοτρώγονται.
Ούτε θα έστεκε σαν "ιδέα", ούτε έχει αναφερθεί από κάπου (σειρά & κόμικ), ούτε καν σε δικό μας "υπονοούμενο" τελικά.
β). Το αν (και το πώς) "λιώνουν" από μόνοι τους οι walkers, για εμένα, παραμένει αναπάντητο θέμα προς το παρόν. Μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε σχετικά.
Ωστόσο "κλείνω" προς την άποψη ότι δεν λιώνουν από μόνοι τους.

http://cosmoskgr.blogspot.com/

25Επιβίωση των walkers Empty Re: Επιβίωση των walkers Fri Dec 05, 2014 9:42 am

Aurora Speeder

Aurora Speeder

CosmosKGr wrote:Ναι αλλά, "οι απορίες" είναι που έχουν τη χάρη στη ζωή.
Οι απαντήσεις είναι καλές μεν αλλά όχι πάντα και όχι για όλους! Very Happy

Πέρ' απ' την πλάκα, δεν νομίζω πως κάθε λογική μας απορία, θα έχει απαραίτητα και μια λογική απάντηση.
Αυτό όμως δεν σημαίνει πως, εμείς ως πιστοί "lovers" της σειράς, δεν θα πρέπει και να το "κουράζουμε" κάπως με το να εκφράζουμε τους σχετικούς προβληματισμούς μας.
Εμένα τουλάχιστον μου αρέσει να εμβαθύνω όταν υπάρχει "ψαχνό" σε κάτι και στη σειρά μας υπάρχουν πολλά... ψαχνά! Wink

Και επί του θέματος:
α). Οι walkers δεν αλληλοτρώγονται.
Ούτε θα έστεκε σαν "ιδέα", ούτε έχει αναφερθεί από κάπου (σειρά & κόμικ), ούτε καν σε δικό μας "υπονοούμενο" τελικά.
β). Το αν (και το πώς) "λιώνουν" από μόνοι τους οι walkers, για εμένα, παραμένει αναπάντητο θέμα προς το παρόν. Μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε σχετικά.
Ωστόσο "κλείνω" προς την άποψη ότι δεν λιώνουν από μόνοι τους.

Βρε, δεν λέω, κι εμένα μου αρέσει να εμφαθύνουμε, αλλά βιδώνομαι που δεν παίρνουμε απαντήσεις.
Αν και μάλλον πως πρέπει να στείλουμε αυτές τις απορίες στους παραγωγούς και μαζί και τις συζητήσεις μας μπας και βρούμε κι εμείς μια θέση στα ενδότερα της σειράς... Razz Να τα λέμε και να πληρωνόμαστε κιόλας! Ε;

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum