WALKING DEAD Greek Fanatics
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WALKING DEAD Greek Fanatics

Όλα τα νέα για την αγαπημένη μας σειρά θα τα βρείτε ΕΔΩ! Νέα, Spoiler, συζητήσεις αλλά και προσωπικές γνώμες συνθέτουν το καλύτερο site για τη σειρά!


You are not connected. Please login or register

Αγαπημένος Χαρακτήρας

5 posters

Go to page : Previous  1, 2

Go down  Message [Page 2 of 2]

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Kostas Peri wrote:

Η Michonne δικαιούται ένα επεισόδιο μόνη της.....

Συμφωνώ κι επαυξάνω!

DarylD

DarylD

παιδια ελεος οχι ζωα... θα κλεψουν τους πρωταγωνιστικους ρολους και δεν θα το αντεξω...

CosmosKGr

CosmosKGr

DarylD wrote:παιδια ελεος οχι ζωα... θα κλεψουν τους πρωταγωνιστικους ρολους και δεν θα το αντεξω...
Αυτό περί "κλοπής" πρωταγωνιστικών ρόλων από ζώα, πολύ χλωμό το κόβω. Όχι στη φάση που έχει φτάσει πλέον το όλο πράμα. Οι υφιστάμενοι πρωταγωνιστές θεωρώ ότι έχουν σφραγγίσει την παρουσία τους και δεν θα κινδύνευαν από κάτι τέτοιο.
Άλλωστε κι εγώ μ' αυτό που έλεγα, δεν θα ήθελα να μπουν ξαφνικά τα όποια ζώα, σε τόσο σημαντικής πια βαρύτητας ρόλους.

http://cosmoskgr.blogspot.com/

DarylD

DarylD

CosmosKGr wrote:
DarylD wrote:παιδια ελεος οχι ζωα... θα κλεψουν τους πρωταγωνιστικους ρολους και δεν θα το αντεξω...
Αυτό περί "κλοπής" πρωταγωνιστικών ρόλων από ζώα, πολύ χλωμό το κόβω. Όχι στη φάση που έχει φτάσει πλέον το όλο πράμα. Οι υφιστάμενοι πρωταγωνιστές θεωρώ ότι έχουν σφραγγίσει την παρουσία τους και δεν θα κινδύνευαν από κάτι τέτοιο.
Άλλωστε κι εγώ μ' αυτό που έλεγα, δεν θα ήθελα να μπουν ξαφνικά τα όποια ζώα, σε τόσο σημαντικής πια βαρύτητας ρόλους.
δεν πιστευω πως αξιζει να το ρισκαρουν... οχι αλλα ζωα... για ζομπι ειναι η σειρα.

CosmosKGr

CosmosKGr

DarylD wrote:για ζομπι ειναι η σειρα.
Για να μη "μπερδευόμαστε", τα "ζόμπι", είναι μεν το κύριο συστατικό της σειράς αλλά στον ρόλο του γενικότερου "προβλήματος" της αποκάλυψης, όχι τόσο της ίδιας της πλοκής ούτε του τρόπου που λειτουργεί η προσωπικότητα του κάθε ανθρώπου.
Οι πρωταγωνιστές είναι οι άνθρωποι. Μπορεί να πολεμάνε κάτι τόσο συγκεκριμένο όπως τα ζόμπι αλλά κανένα ζόμπι δεν προκύπτει με "χαρακτήρα" και ιδιαίτερο ρόλο στη σειρά.
Στη λογική λοιπόν της εξέλιξης του σεναρίου με ανθρωποκεντρικής σημασίας προσεγγίσεις, μια χαρά θα χώραγε η (κατάλληλη) προσθήκη ακόμα και ζώων.

Και πάλι θα πω βέβαια πως, το κατά πόσο ένα τέτοιο "εγχείρημα" θα πετύχαινε, θα μπορούσε να κριθεί από τον καθένα μας έως και διαφορετικά αλλά μόνο αφού το βλέπαμε και υλοποιημένο κάπως.

http://cosmoskgr.blogspot.com/

Aurora Speeder

Aurora Speeder

CosmosKGr wrote:
Οι πρωταγωνιστές είναι οι άνθρωποι. Μπορεί να πολεμάνε κάτι τόσο συγκεκριμένο όπως τα ζόμπι αλλά κανένα ζόμπι δεν προκύπτει με "χαρακτήρα" και ιδιαίτερο ρόλο στη σειρά.[/size]

Εκτός αν δαγκώσουν κάποιον χαρακτήρα και ψοφήσει (βλ. T-Dog) ή αν έρθει ολόκληρο κοπάδι και γίνει της Τζούλιας (βλ. φάρμα Greene). Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις έχουν και "χαρακτήρα" και σημαντικό ρόλο στη σειρά. Very Happy

CosmosKGr

CosmosKGr

Σειρά με ζόμπι είναι! Προφανώς και έχει "σημαντικότητα" η δράση τους και, σε ορισμένες περιπτώσεις όπως κι αυτές που ανέφερες εδώ, αρκετά μεγάλη.
Ρόλο όμως κανονικού ηθοποιού, σε επίπεδο σεναρίου σα να λέμε, δεν έχουν. Τουλάχιστον όχι ως τώρα και όχι στο "The walking dead".

http://cosmoskgr.blogspot.com/

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Εκτός απ'τα κατοικίδια της Michonne. Εννοώ, επειδή ήταν μόνιμοι χαρακτήρες.
Λες να μας φέρουν κανένα ζόμπι με ανεπτυγμένη αντίληψη; Το νέο, αναβαθμισμένο μοντέλο; Αν και πολύ αμφιβάλλω. "Me eat meat." χα0χα0χ0α0χα0χα0χ0α

CosmosKGr

CosmosKGr

Επειδή, εδώ κι αν έχουμε φύγει απ' το θέμα... θα πω μόνο πως, προσωπικά, δεν θα ήμουν "αρνητικός" σε μια κάπως διαφοροποιημένη εκδοχή των ζόμπι, λίγο πιο "ευφυή" ένα πράμα, όπως π.χ. αυτά που είχαν στο "I am legend" (πόσο πια θα επαναλαμβάνομαι;! Embarassed )!

Ωστόσο, για να είμαι ειλικρινής, δεν μου κάθεται καλά να φανταστώ, αυτή την εκδοχή, στο tWD μας. Μου αρέσει έτσι όπως το πάνε με τα ζόμπια τους! Very Happy

http://cosmoskgr.blogspot.com/

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Κι εμένα μου άρεσε όπως ήταν στο I am legend, αλλά αυτή η λυκοσκυλίτσα ήταν κρίμα να την φάνε. Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν στο Doomsday (αν και σαν ταινία σε γενικές γραμμές δεν με πολυχάλασε), που κάνανε μέχρι και πάρτι και τους είχαν εμφανίσει σαν τους punks των 80's.

Νομίζω πως πλέον έτσι κι αλλιώς δεν έχουν περιθώριο να αλλάξουν την κατάσταση των ζόμπι. Πάνε 2 χρόνια απ'όταν ξέσπασε, οπότε δεν θα ήταν λογικό να είχαν βγει τα πιο ευφυή ζόμπι πιο πριν; Κάπου στον χρόνο, ας πούμε; Πχ, όταν έφυγαν απ'τις πόλεις κι άρχισαν να γυρεύουν τροφή πιο έξω από αυτές (βλ. περιστατικό στο βουνό στην πρώτη σεζόν), δεν θα έπρεπε να είχαν ξεκινήσει ν'αναπτύσσουν την όποια νοημοσύνη τους;
Βέβαια, με συμφέρει έτσι όπως είναι, διότι φοβερίζω έτσι τον κούνελό μου όταν πάει να κάνει ζημιά. Κάνω τον ήχο του ζόμπι και τρέχει πανικόβλητος μέσα στο κλουβί! χ0αχ0α0χα0χα00χα0αχ0

DarylD

DarylD

Aurora Speeder wrote:Κι εμένα μου άρεσε όπως ήταν στο I am legend, αλλά αυτή η λυκοσκυλίτσα ήταν κρίμα να την φάνε. Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν στο Doomsday (αν και σαν ταινία σε γενικές γραμμές δεν με πολυχάλασε), που κάνανε μέχρι και πάρτι και τους είχαν εμφανίσει σαν τους punks των 80's.

Νομίζω πως πλέον έτσι κι αλλιώς δεν έχουν περιθώριο να αλλάξουν την κατάσταση των ζόμπι. Πάνε 2 χρόνια απ'όταν ξέσπασε, οπότε δεν θα ήταν λογικό να είχαν βγει τα πιο ευφυή ζόμπι πιο πριν; Κάπου στον χρόνο, ας πούμε; Πχ, όταν έφυγαν απ'τις πόλεις κι άρχισαν να γυρεύουν τροφή πιο έξω από αυτές (βλ. περιστατικό στο βουνό στην πρώτη σεζόν), δεν θα έπρεπε να είχαν ξεκινήσει ν'αναπτύσσουν την όποια νοημοσύνη τους;
Βέβαια, με συμφέρει έτσι όπως είναι, διότι φοβερίζω έτσι τον κούνελό μου όταν πάει να κάνει ζημιά. Κάνω τον ήχο του ζόμπι και τρέχει πανικόβλητος μέσα στο κλουβί! χ0αχ0α0χα0χα00χα0αχ0
δεν πιστευω οτι ο σκοπος ειναι να αλλαξουν την κατασταση των ζομπι, απλως να αποτρεψουν την μεταλλαξη των ανθρωπων.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 2 of 2]

Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum