WALKING DEAD Greek Fanatics
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WALKING DEAD Greek Fanatics

Όλα τα νέα για την αγαπημένη μας σειρά θα τα βρείτε ΕΔΩ! Νέα, Spoiler, συζητήσεις αλλά και προσωπικές γνώμες συνθέτουν το καλύτερο site για τη σειρά!


You are not connected. Please login or register

Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes

2 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Ξεκινάμε μια νέα προσπάθεια μετά από ιδέα φίλου του ιστολογίου,καθώς θα προσπαθήσουμε να παραθέσουμε τα κοινά στοιχεία που έχει το κόμικ με τη σειρά. Κυρίως εστιάζεται σε πρόσωπα,σκηνές αλλά και χρονικές ακολουθίες.Επίσης θα σας δείξουμε  "παράλληλες"σκηνές δηλαδή ίδιες καταστάσεις που εκτυλίχθηκαν στο κόμικ και τη σειρά,με διαφορετικό πρόσωπο.
Αγκαλιάστε αυτή την προσπάθεια και συγκρίνετε το κόμικ και τη σειρά.
Για πάμε!


Ξεκινάμε με τον Rick Grimes.Ο ίδιος βρέθηκε στο νοσοκομείο μετά από έναν τραυματισμό από πυροβολισμό.Στο κόμικ λοιπόν και στη σειρά βλέπουμε τον Ρικ να τραυματίζεται στο ίδιο σημείο και να ξυπνάει στο κρεβάτι.(ακόμα κ τα χέρια του είναι στην ίδια θέση!Θεός!!)

Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes <a href=Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes Collag21" />

Επίσης η σκηνή με το ποδήλατο....

Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes <a href=Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes Collag22" />

Η σκηνή όπου ο μικρός Duane χτυπάει με φτυάρι τον Ρικ,μια σκηνή πανομοιότυπη με το κόμικ.

Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes <a href=Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes Collag23" />

Η φυγή από το αστυνομικό τμήμα

Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes <a href=Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes Collag24" />

Για τέλος άφησα αυτή τη σκηνή. Ο Ρικ τερματίζει τη ζωή της γυναίκας walker.

[img]Comic vs series:Η απαρχή του Rick Grimes Collag25[/img]



Last edited by Kostas Peri on Thu Dec 11, 2014 3:29 am; edited 4 times in total

https://greece.canadian-forum.com

DarylD

DarylD

μπραβο μπραβο καλη ιδεα!!!

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

DarylD wrote:μπραβο μπραβο καλη ιδεα!!!

Thanks μάγκα μου κ θα συνεχιστεί και με άλλες σκηνές τώρα που έχουμε χρόνο!!!

https://greece.canadian-forum.com

DarylD

DarylD

Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:μπραβο μπραβο καλη ιδεα!!!

Thanks μάγκα μου κ θα συνεχιστεί και με άλλες σκηνές τώρα που έχουμε χρόνο!!!
ωραια! λοιπον ειχα μια ιδεα να εφτιαχνες ενα καινουριο κομματι οπως αυτο με το comic vs series που θα εχει μεσα topics και θα εχει μεσα συνεντευξεις που θα περνουμε απο ανθρωπους που δεν βλεπουν το walking dead και γιατι, η απο ανθρωπους που το βλεπουν και γιατι παλι.... τι λες?

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

DarylD wrote:
Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:μπραβο μπραβο καλη ιδεα!!!

Thanks μάγκα μου κ θα συνεχιστεί και με άλλες σκηνές τώρα που έχουμε χρόνο!!!
ωραια! λοιπον ειχα μια ιδεα να εφτιαχνες ενα καινουριο κομματι οπως αυτο με το comic vs series που θα εχει μεσα topics και θα εχει μεσα συνεντευξεις που θα παίρνουμε απο ανθρώπους που δεν βλεπουν το walking dead και γιατι, η απο ανθρωπους που το βλεπουν και γιατι παλι.... τι λες?

Για να καταλάβω,ποιοι θα παίρνουν συνεντεύξεις από ανθρώπους?Εμείς οι απλοί άνθρωποι?Σε ποιους? Βασικά λες να μάθουμε για ποιο λόγο βλέπει κάποιος τη σειρά?(ή για ποιο λόγο δεν τη βλέπει?)

https://greece.canadian-forum.com

DarylD

DarylD

Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:
Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:μπραβο μπραβο καλη ιδεα!!!

Thanks μάγκα μου κ θα συνεχιστεί και με άλλες σκηνές τώρα που έχουμε χρόνο!!!
ωραια! λοιπον ειχα μια ιδεα να εφτιαχνες ενα καινουριο κομματι οπως αυτο με το comic vs series που θα εχει μεσα topics και θα εχει μεσα συνεντευξεις που θα παίρνουμε απο ανθρώπους που δεν βλεπουν το walking dead και γιατι, η απο ανθρωπους που το βλεπουν και γιατι παλι.... τι λες?

Για να καταλάβω,ποιοι θα παίρνουν συνεντεύξεις από ανθρώπους?Εμείς οι απλοί άνθρωποι?Σε ποιους? Βασικά λες να μάθουμε για ποιο λόγο βλέπει κάποιος τη σειρά?(ή για ποιο λόγο δεν τη βλέπει?)
πανω κατω ναι... εμεις θα περνουμε τις "συνεντευξεις σε φιλους μας και θα τις δημιοσιευουμε.... πιστευω θα εχει πλακα για να περναμε την ωρα μας. και ναι θα μας λενε γιατι το βλεπουν η οχι... ποια ειναι η γνωμη σου?

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

DarylD wrote:
Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:
Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:μπραβο μπραβο καλη ιδεα!!!

Thanks μάγκα μου κ θα συνεχιστεί και με άλλες σκηνές τώρα που έχουμε χρόνο!!!
ωραια! λοιπον ειχα μια ιδεα να εφτιαχνες ενα καινουριο κομματι οπως αυτο με το comic vs series που θα εχει μεσα topics και θα εχει μεσα συνεντευξεις που θα παίρνουμε απο ανθρώπους που δεν βλεπουν το walking dead και γιατι, η απο ανθρωπους που το βλεπουν και γιατι παλι.... τι λες?

Για να καταλάβω,ποιοι θα παίρνουν συνεντεύξεις από ανθρώπους?Εμείς οι απλοί άνθρωποι?Σε ποιους? Βασικά λες να μάθουμε για ποιο λόγο βλέπει κάποιος τη σειρά?(ή για ποιο λόγο δεν τη βλέπει?)
πανω κατω ναι... εμεις θα περνουμε τις "συνεντευξεις σε φιλους μας και θα τις δημιοσιευουμε.... πιστευω θα εχει πλακα για να περναμε την ωρα μας. και ναι θα μας λενε γιατι το βλεπουν η οχι... ποια ειναι η γνωμη σου?

Για μένα πάνω κάτω ξέρω ποιος βλέπει κ ποιος όχι αλλά δν ξέρω αν θα ηθελαν να τις δημοσιεύσω! Πιστεύω πως το μόνο που μπορώ να σκεφτώ (κ να έχει κ νόημα) είναι να κάνουμε ένα topic που να γράφουμε "Γιατί μας αρέσει η σειρά" κ να παραθέτουμε τις απόψεις μας-παράλληλα να λέμε κ ότι "σε κάποιους δεν αρέσει γιατι...." Για να έχει και αξία ο κόπος που θα γράφουμε γι αυτό το λέω

https://greece.canadian-forum.com

DarylD

DarylD

Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:
Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:
Kostas Peri wrote:
DarylD wrote:μπραβο μπραβο καλη ιδεα!!!

Thanks μάγκα μου κ θα συνεχιστεί και με άλλες σκηνές τώρα που έχουμε χρόνο!!!
ωραια! λοιπον ειχα μια ιδεα να εφτιαχνες ενα καινουριο κομματι οπως αυτο με το comic vs series που θα εχει μεσα topics και θα εχει μεσα συνεντευξεις που θα παίρνουμε απο ανθρώπους που δεν βλεπουν το walking dead και γιατι, η απο ανθρωπους που το βλεπουν και γιατι παλι.... τι λες?

Για να καταλάβω,ποιοι θα παίρνουν συνεντεύξεις από ανθρώπους?Εμείς οι απλοί άνθρωποι?Σε ποιους? Βασικά λες να μάθουμε για ποιο λόγο βλέπει κάποιος τη σειρά?(ή για ποιο λόγο δεν τη βλέπει?)
πανω κατω ναι... εμεις θα περνουμε τις "συνεντευξεις σε φιλους μας και θα τις δημιοσιευουμε.... πιστευω θα εχει πλακα για να περναμε την ωρα μας. και ναι θα μας λενε γιατι το βλεπουν η οχι... ποια ειναι η γνωμη σου?

Για μένα πάνω κάτω ξέρω ποιος βλέπει κ ποιος όχι αλλά δν ξέρω αν θα ηθελαν να τις δημοσιεύσω! Πιστεύω πως το μόνο που μπορώ να σκεφτώ (κ να έχει κ νόημα) είναι να κάνουμε ένα topic που να γράφουμε "Γιατί μας αρέσει η σειρά" κ να παραθέτουμε τις απόψεις μας-παράλληλα να λέμε κ ότι "σε κάποιους δεν αρέσει γιατι...." Για να έχει και αξία ο κόπος που θα γράφουμε γι αυτό το λέω
ναι καλο κι αυτο! anyway εγω λεω να ανεβασω καποια στιγμη μια συνεντευξη που θα παρω απο κανα γνωστο μου που δεν το βλεπει

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Ναι εννοείται να την κάνεις!

https://greece.canadian-forum.com

DarylD

DarylD

Kostas Peri wrote:Ναι εννοείται να την κάνεις!
ωραια! οποτε θες τωρα εσυ ξεκινα και το topic Smile i'll be waiting!!!!

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum