WALKING DEAD Greek Fanatics
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WALKING DEAD Greek Fanatics

Όλα τα νέα για την αγαπημένη μας σειρά θα τα βρείτε ΕΔΩ! Νέα, Spoiler, συζητήσεις αλλά και προσωπικές γνώμες συνθέτουν το καλύτερο site για τη σειρά!


You are not connected. Please login or register

Γενικός σχολιασμός της σειράς

3 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

STEVE68



Γεια χαρά σε όλους!!!
Εδώ και 2 μήνες που είδα όλους τους κύκλους του twd και έχοντας διαβάσει πολλά και από τα 2 blogs (αυτό και το παλιό εννοώ) είπα να γράψω την άποψή μου για την αγαπημένη μας σειρά. Πρέπει να επισημάνω, ότι είναι τρομερά διαφορετικό να βλέπεις μία σειρά 2-3 ετών σε 2 μήνες, χωρίς να περιμένεις βδομάδα-βδομάδα, ή 2-3 μήνες στα mid seasons.

Στο προηγούμενο blog (http://walking-dead-in-greece.blogspot.gr/) στα σχόλια κάτω από τα reviews των επεισοδίων υπήρχε δυσαρέσκεια για αργή δράση ή για υπέρμετρη αναφορά στις σχέσεις των ανθρώπων. Είναι λογικό αυτό όταν βλέπεις τα επεισόδια στην τηλεόραση. Όταν βλέπεις όμως μαζεμένη τη σειρά, η αίσθηση αυτή είναι σαφώς μικρότερη.
Νομίζω ότι 5 κύκλοι μόνο με μαχαιρώματα των walkers θα ήταν βαρετό εν τέλει.
Είχα δει μόνο 1-2 επεισόδια του 2ου κύκλου και κανά 2-3 ακόμη μέχρι την αρχή του 5ου κύκλου. Βλέποντας το 1ο του 5ου κύκλου, αποφάσισα να δω από την αρχή όλη τη σειρά. Νομίζω ότι όλο το concept είναι εξαιρετικό, η μεταμόρφωση του Rick θεαματική και η δράση normal. Σαφώς έχουν γίνει και μικρές κοιλιές, η ιστορία της φάρμας και του κυβερνήτη θα μπορούσαν να είναι λίγο μικρότερες, αλλά η επιτυχία της σειράς είναι τρομερή. Μην ξεχνάμε ότι ξεκίνησε επιφυλακτικά με ένα κύκλο που είχε μόνο 6 επεισόδια.

Το προηγούμενο blog ήταν πολύ χρήσιμο, αφού βλέποντας μαζεμένα 2 επεισόδια, αμέσως μετά διάβαζα τα reviews και τα σχόλια (σας). Εννοείται ότι άρχισα να διαβάζω και τα comics, τελειώνω τη φάρμα τώρα.
περιμένοντας τις αρχές Φεβρουαρίου, τα λέμε....

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

STEVE68 wrote:Γεια χαρά σε όλους!!!
Εδώ και 2 μήνες που είδα όλους τους κύκλους του twd και έχοντας διαβάσει πολλά και από τα 2 blogs (αυτό και το παλιό εννοώ) είπα να γράψω την άποψή μου για την αγαπημένη μας σειρά. Πρέπει να επισημάνω, ότι είναι τρομερά διαφορετικό να βλέπεις μία σειρά 2-3 ετών σε 2 μήνες, χωρίς να περιμένεις βδομάδα-βδομάδα, ή 2-3 μήνες στα mid seasons.

Στο προηγούμενο blog (http://walking-dead-in-greece.blogspot.gr/) στα σχόλια κάτω από τα reviews των επεισοδίων υπήρχε δυσαρέσκεια για αργή δράση ή για υπέρμετρη αναφορά στις σχέσεις των ανθρώπων. Είναι λογικό αυτό όταν βλέπεις τα επεισόδια στην τηλεόραση. Όταν βλέπεις όμως μαζεμένη τη σειρά, η αίσθηση αυτή είναι σαφώς μικρότερη.
Νομίζω ότι 5 κύκλοι μόνο με μαχαιρώματα των walkers θα ήταν βαρετό εν τέλει.
Είχα δει μόνο 1-2 επεισόδια του 2ου κύκλου και κανά 2-3 ακόμη μέχρι την αρχή του 5ου κύκλου. Βλέποντας το 1ο του 5ου κύκλου, αποφάσισα να δω από την αρχή όλη τη σειρά. Νομίζω ότι όλο το concept είναι εξαιρετικό, η μεταμόρφωση του Rick θεαματική και η δράση normal. Σαφώς έχουν γίνει και μικρές κοιλιές, η ιστορία της φάρμας και του κυβερνήτη θα μπορούσαν να είναι λίγο μικρότερες, αλλά η επιτυχία της σειράς είναι τρομερή. Μην ξεχνάμε ότι ξεκίνησε επιφυλακτικά με ένα κύκλο που είχε μόνο 6 επεισόδια.

Το προηγούμενο blog ήταν πολύ χρήσιμο, αφού βλέποντας μαζεμένα 2 επεισόδια, αμέσως μετά διάβαζα τα reviews και τα σχόλια (σας). Εννοείται ότι άρχισα να διαβάζω και τα comics, τελειώνω τη φάρμα τώρα.
περιμένοντας τις αρχές Φεβρουαρίου, τα λέμε....

Φίλε Steve καλησπέρα.Δυστυχώς σε όλα τα πράγματα ποτέ δεν θα είμαστε ευχαριστημένοι,ο ένας θα θέλει να δει κάτι στη σειρά που του αρέσει,ο άλλος μπορεί να μην το θέλει γιατι δεν θα ταιριάζει με την όλη αντίληψη που έχουν οι παραγωγοί. Θεωρώ πως η καλύτερη λύση είναι να τα δεις όλα κ να βγάλεις την-προσωπική σου- άποψη. Η σειρά έχει μια φιλοσοφία για τους χαρακτήρες κ το πως θέλει να εξελιχθούν (βέβαια δεν το πετυχαίνει με όλους,βλέπεις τα 42 λεπτά το επεισόδιο δεν ενδεικνύεται για όλους τους χαρακτήρες να δούμε την εξέλιξη τους)

Θα δεις ότι αυτό το ιστολόγιο είναι ακόμα πιο χρήσιμο αρκετά λειτουργικό και το κυριότερο είναι για όλους τους τύπους των fan της σειράς κ αυτών που θέλουν να μαθαίνουν τα πάντα στα spoiler αλλά κ αυτούς που δεν θέλουν.

https://greece.canadian-forum.com

STEVE68



απλα το παλιο blog αντιστοιχούσε στους πρώτους 4 κύκλους και γι'αυτό το έγραψα έτσι.
Το ίδιο χρήσιμο και λειτουργικό είναι και το παρόν φυσικά.

Νομίζω ότι το ερώτημα για τη συνέχεια της σειράς είναι αν θα συνεχίσουν για Ουάσιγκτον ή θα ξαναεπιστρέψουν στη φύση.

DarylD

DarylD

STEVE68 wrote:απλα το παλιο blog αντιστοιχούσε στους πρώτους 4 κύκλους και γι'αυτό το έγραψα έτσι.
Το ίδιο χρήσιμο και λειτουργικό είναι και το παρόν φυσικά.

Νομίζω ότι το ερώτημα για τη συνέχεια της σειράς είναι αν θα συνεχίσουν για Ουάσιγκτον ή θα ξαναεπιστρέψουν στη φύση.
πρωτα απ' ολα καλως ορισες!!! δευτερον πλεον δημιουργουνται τοσο συχνα καινουρια ερωτηματα που πραγματικα δεν ξερεις τι να περιμενεις... και εγω ξεκινησα γυρω στον ιουλη τη σειρα και το μονο επεισοδιο που ειδα live ηταν το midseason finale της πεμπτης σεζον... αξιζε ομως οσο νωρις κι αν ξυπνησα... βεβαι το προβλημα ειναι πως ενω εβλεπα συνεχεια επεισοδια τωρα ειναι λιγο "καπως" να περιμενω για το επομενο, ποσο μαλλον οταν αυτο βγενει τοσους μηνες μετα... τελος οντως οι αλλαγες των χαρακτηρων ειναι εκπληκτικες μετα απο τοσες σεζον... αχχχχ TWD <3

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum