WALKING DEAD Greek Fanatics
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WALKING DEAD Greek Fanatics

Όλα τα νέα για την αγαπημένη μας σειρά θα τα βρείτε ΕΔΩ! Νέα, Spoiler, συζητήσεις αλλά και προσωπικές γνώμες συνθέτουν το καλύτερο site για τη σειρά!


You are not connected. Please login or register

Νέα και φωτογραφίες!!!! (Καιρός για αποκαλύψεις!) (29-5-2014)

4 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Λοιπόν....ξεκινάμε με τα δεδομένα. Η Alanna Masterson (Tara) έκανε tweet αυτή τη φράση "When someone great is gone" στις 1,30 το μεσημέρι....(Μπορείτε να το δείτε και στο twitter μας)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Όλοι αναρωτηθήκαμε τι μπορεί να είναι και τι θέλει να πει ο ποιητής....Τα παλικαράκια που ξημεροβραδιαζονται στα γυρίσματα είδαν πως
spoiler:
μισή ώρα αργότερα εθεάθη να χαιρετάει τους συντελεστές και τους πρωταγωνιστές....(επαναλαμβάνω πρόκειται για μεγάλη πιθανότητα αλλά όχι 100%)

Επίσης ο father Gabriel είναι ο Seth Gilliam και δείτε και τις φωτο που ανεβάσαμε!!!


[You must be registered and logged in to see this image.]

Να προσθέσουμε και τα λόγια που ειπώθηκαν σε μια παλιά συνέντευξη πως "Όταν η Beth επιστρέψει θα είναι συγκινητικό αλλά και σπαρακτικό ταυτόχρονα... "



Last edited by Kostas Peri on Mon Jun 09, 2014 10:44 am; edited 1 time in total

https://greece.canadian-forum.com

linawd

linawd

Αμαν! τι μας κάνεις βραδιατικα.... Ποιος περιμενει 4,5 μηνες???? WAKE ME UP WHEN SEPTEMBER ENDS!!!!

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

linawd wrote:Αμάν! τι μας κάνεις βραδιάτικα.... Ποιος περιμένει 4,5 μήνες???? WAKE ME UP WHEN SEPTEMBER ENDS!!!!

Δεν ξέρω αν με αυτά που θα σου δείξω θα σου κάνω την αναμονή χειρότερη ή καλύτερη αλλά κοίτα κάτι ωραίες φωτογραφίες!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]" />

https://greece.canadian-forum.com

Mandilis



Παιδιά αυτό που είπαν ότι στο πρώτο επεισόδιο της 5ης Season θα πεθάνει ο Daryl είναι αλήθεια;

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Mandilis wrote:Παιδιά αυτό που είπαν ότι στο πρώτο επεισόδιο της 5ης Season θα πεθάνει ο Daryl είναι αλήθεια;

Οχι βέβαια!!!!Ο Daryl θα συνεχίσει να είναι στο walking dead και στον 5ο κύκλο για πολλά ακόμα επεισόδια!

https://greece.canadian-forum.com

Mandilis



Ωραία γιατί όταν το είδα λέω θα κάνουν μαλακία. Σε ευχαριστώ πάντως αδερφέ για την άμεση απάντηση στο ερώτημά μου Smile Razz

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Mandilis wrote:Ωραία γιατί όταν το είδα λέω θα κάνουν μαλακία. Σε ευχαριστώ πάντως αδερφέ για την άμεση απάντηση στο ερώτημά μου Smile Razz

Όχι φίλε μην αγχώνεσαι τέτοια λαλακία δν πρόκειται να κάνουν ακόμα...Δεν ήρθε ακόμα η ώρα του Daryl! Όταν έρθει θα είναι και το τέλος της σειράς...(εξάλλου για πολλα πράγματα κουμάντο κάνει η AMC και ο Daryl είναι ο αγαπημένος τους χαρακτήρας γιατί τραβάει κόσμο...)Παρακαλώ,ότι θες να ρωτήσεις μη διστάσεις!!

https://greece.canadian-forum.com

Mandilis



Ε ναι ρε συ έχει χιούμορ,δράση και δεν έχει κομπλέξ σε τίποτα. Για μένα είναι σαν τον Τυρίον από το Game of Thrones. Είναι χαρακτήρες που αν πεθάνουν τελειώνει και το ενδιαφέρουν για την σειρά...

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Mandilis wrote:Ε ναι ρε συ έχει χιούμορ,δράση και δεν έχει κομπλεξ σε τίποτα. Για μένα είναι σαν τον Τυρίον από το Game of Thrones. Είναι χαρακτήρες που αν πεθάνουν τελειώνει και το ενδιαφέρουν για την σειρά...

Και το θέμα είναι ότι ο Daryl δεν υπάρχει πιθανότητα να εμφανιστεί στο κόμικ...δεν τον έχουν σε κάποια σχέδια,οπότε μόνο από τη σειρά θα τον βλέπουμε.Αν και δεν είναι μυστικό το χω αναφέρει και στο παρελθόν θα το γράψω και εδώ: Δεν ξέρω τίποτα σχετικά με το game of thrones!!!!!!

https://greece.canadian-forum.com

Mandilis



Οκ αδερφέ. Πάντως να ξέρεις επειδή βλέπω αρκετές σειρές σου το προτείνω. Μακάρι να δούμε δυνατή 5η Season. Σκέψου πως την προηγούμενη Κυριακή άρχισα να βλέπω Walking Dead και σήμερα τελείωσα την 3η Season. Το έχω κάψει Razz

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Mandilis wrote:Οκ αδερφέ. Πάντως να ξέρεις επειδή βλέπω αρκετές σειρές σου το προτείνω. Μακάρι να δούμε δυνατή 5η Season. Σκέψου πως την προηγούμενη Κυριακή άρχισα να βλέπω Walking Dead και σήμερα τελείωσα την 3η Season. Το έχω κάψει Razz

Eχω δει μερικές-βλέπω παράλληλα και κάποιες ακόμα αλλά είμαι ανοικτός ότι θες το γράφεις ή εδώ ή στο chat,όπου θες. Παράλληλα αν θες μου λες κ τη γνώμη σου πως σου φαίνεται το blog ή τι άλλο θα ήθελες να διαβάσεις από δω μέσα κτλ...Όσον αφορά το κάψιμο,join the club!

https://greece.canadian-forum.com

Mandilis



Οκ αδερφέ.Θα κάνω ότι μπορώ και εγώ για να συνεχιστεί αυτό το blog...Very Happy Πραγματικά τα σπάει Very Happy

Mandilis



Αδέρφια κάτι άσχετο.Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κάποιος άλλος αλλά ο Hersel πόδι πως κατάφερε και έβγαλε; Razz

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Mandilis wrote:Αδέρφια κάτι άσχετο.Δεν ξέρω αν το πρόσεξε κάποιος άλλος αλλά ο Hersel πόδι πως κατάφερε και έβγαλε; Razz

Κοίτα, το πρόσθετο πόδι το είδαμε στην αρχή του 4ου κύκλου. Υποτίθεται πως μεσολαβεί κάποιο διάστημα μηνών μεταξύ 3ου και 4ου κύκλου και υποτίθεται πως μπόρεσαν και του βρήκαν σε κάποια από τις εξορμήσεις τους οι υπόλοιποι. ....Σίγουρα φαίνεται κάπως αλλά μπορούμε πιστεύω να το παραβλέψουμε για χάρη της σειράς!!
[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]

https://greece.canadian-forum.com

Mandilis



Επίσης αδερφέ θέλω την προσωπική σου γνώμη. Κατά την γνώμη σου ποια είναι η καλύτερη season;

CosmosKGr

CosmosKGr

Mandilis wrote:... ποια είναι η καλύτερη season;
Γεια κι από 'μένα!

Παίρνω το "θάρρος" να προσπαθήσω να απαντήσω και εγώ σε αυτό.

Προσωπικά λοιπόν, δε μπορώ να ξεχωρίσω εύκολα έναν από τους 4 πρώτους κύκλους της σειράς. Τουλάχιστον όχι απροβλημάτιστα και όχι στο σύνολο των επεισοδίων τους. Κάθε κύκλος βλέπεις, έχει τα δικά του καλά αλλά και κάποια δικά του άσχημα.

Ίιισως και ξαναλέω "ίσως", να έλεγα πως μου έκανε λίγο περισσότερο "κλικ" ο 1ος κύκλος κι αυτό καθαρά επειδή ήταν αυτός που κατάφερε τόσο άμεσα και εύκολα, να με βάλει στην "τρέλα" - "αλκοολίκι" με τη σειρά γενικότερα. Ωστόσο ήταν πολύ μικρός σε σύνολο χρόνου - επεισοδίων σε σχέση με άλλους κύκλους της.

Σε άλλους πάλι κύκλους, ίιισως το τράβαγε κάπως περισσότερο, σε αρκετά δηλαδή σερί επεισόδιά, με μια κατάσταση που μπορεί και να μην είχε το μέγιστο του ενδιαφέροντος για το είδος της σειράς. Ωστόσο πάντα προλάβαινε και "αποζημίωνε" τελικά.

http://cosmoskgr.blogspot.com/

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

CosmosKGr wrote:
Mandilis wrote:... ποια είναι η καλύτερη season;
Γεια κι από 'μένα!

Παίρνω το "θάρρος" να προσπαθήσω να απαντήσω και εγώ σε αυτό.

Προσωπικά λοιπόν, δε μπορώ να ξεχωρίσω εύκολα έναν από τους 4 πρώτους κύκλους της σειράς. Τουλάχιστον όχι απροβλημάτιστα και όχι στο σύνολο των επεισοδίων τους. Κάθε κύκλος βλέπεις, έχει τα δικά του καλά αλλά και κάποια δικά του άσχημα.

Ίιισως και ξαναλέω "ίσως", να έλεγα πως μου έκανε λίγο περισσότερο "κλικ" ο 1ος κύκλος κι αυτό καθαρά επειδή ήταν αυτός που κατάφερε τόσο άμεσα και εύκολα, να με βάλει στην "τρέλα" - "αλκοολίκι" με τη σειρά γενικότερα. Ωστόσο ήταν πολύ μικρός σε σύνολο χρόνου - επεισοδίων σε σχέση με άλλους κύκλους της.

Σε άλλους πάλι κύκλους, ίιισως το τράβαγε κάπως περισσότερο, σε αρκετά δηλαδή σερί επεισόδιά, με μια κατάσταση που μπορεί και να μην είχε το μέγιστο του ενδιαφέροντος για το είδος της σειράς. Ωστόσο πάντα προλάβαινε και "αποζημίωνε" τελικά.

Φίλε Τάσο θα σου απαντήσω σύντομα σε αυτά που μου αναφέρεις και για το πρόβλημα αλλά και θα προσθέσω τη γνώμη μου για τον καλύτερο κύκλο-ισχύει και για τον Σωτήρη Μανδηλή αυτό- (αν και συμφωνώ πως ο 1ος διαφέρει με τον δικό του μοναδικό τρόπο) απλά αυτή τη στιγμή πρέπει να ξεκουραστώ λόγω δουλειάς.

https://greece.canadian-forum.com

Mandilis



Προσωπικά μετά τον δεύτερο κύκλο για μένα η σειρά έχασε λίγο το νόημά της.Επικεντρώθηκαν πολύ σε μάχες μεταξύ ανθρώπων με ανθρώπων και όχι σε μάχες μεταξύ ανθρώπων με ζόμπι. Αυτό φυσικά είναι προσωπική μου γνώμη. Επίσης ο 4ος κύκλος είχε κάποια επεισόδια που πραγματικά ένιωθα σαν να μην περνούσε η ώρα. Πιστεύω ο 5ος κύκλος να γυρίσει πάλι στις καλές εποχές του πρώτου-δεύτερου κύκλου...

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Mandilis wrote:Προσωπικά μετά τον δεύτερο κύκλο για μένα η σειρά έχασε λίγο το νόημά της.Επικεντρώθηκαν πολύ σε μάχες μεταξύ ανθρώπων με ανθρώπων και όχι σε μάχες μεταξύ ανθρώπων με ζόμπι. Αυτό φυσικά είναι προσωπική μου γνώμη. Επίσης ο 4ος κύκλος είχε κάποια επεισόδια που πραγματικά ένιωθα σαν να μην περνούσε η ώρα. Πιστεύω ο 5ος κύκλος να γυρίσει πάλι στις καλές εποχές του πρώτου-δεύτερου κύκλου...

Λοιπόν φίλε Mandilis νομίζω πως η απάντηση του Τάσου σε κάλυψε σε μεγάλο βαθμό (όπως και εμένα) Ο 1ος κύκλος ήταν "δοκιμαστικός" και ολίγον τι "πειραματικός" θέτοντας τις βάσεις και τους επόμενους. Το καλό με τη σειρά είναι πως υπάρχει μια ακολουθία δηλ αποφάσισαν να ψάξουν για γιατρειά και γενικώς να μάθουν το τι γίνεται αλλά τους έτυχε το σκηνικό με τη Sophia. Αναγκάστηκαν να μείνουν στη φάρμα και σιγά σιγά συνειδητοποίησαν πως θα μπορούσαν να μείνουν εκεί,ο Shane όμως είχε άλλη άποψη. Μετά από το πέσιμο με τα ζόμπι βρήκαν άλλο ασφαλές μέρος φυλακή αλλά όχι για πολύ. Που θέλω να καταλήξω? Πως είναι καταδικασμένοι να περιφέρονται από δω και από εκεί σαν τα ζόμπι. Όλα αυτα λοιπόν δν θα μπορούσαν να τα δείξουν σε λίγα επεισόδια γιατί οι παραγωγοί θέλουν να κάνουν τον τηλεθεατή να νιώσει ασφαλής να κατεβάσεις τις άμυνες του μέχρι να ξαναγίνει πανικός.
Προσπάθησε να μπεις στα παπούτσια των πρωταγωνιστών. Τι θα διάλεγες? Να πολεμάς με τα ζόμπι συνέχεια ή να προσπαθείς να βρεις ένα ασφαλές μέρος (μη ξεχνάς πως είχαν και τη Lori έγκυο)
Θα συμφωνήσω όμως πως κάποια λίγα επεισόδια θα μπορούσαν να τα εμπλουτίσουν,αλλά δν πιστεύω πως έχει χάσει το νόημα της (όχι ακόμα τουλάχιστον)Ξέρεις πότε θα είχε χάσει το νόημα η σειρά? Αν όλα πηγαίναν πολύ γρήγορα....Η AMC το διαχειρίζεται πολύ καλά. Σου λέει: Προτιμώ να δείξω 5-6 επεισόδια "βαρετά και χωρίς δράση" για να φτάσω στον 10 κύκλο,παρά να τα δείξω όλα και να μην ξέρω τι να κάνω μετά...

Εννοείται όποια προσωπική γνώμη έχει να την γράφεις χωρίς να νομίζεις ότι θα σου πει κανείς τπτ. Εδώ είμαστε μια παρέα που πραγματικά είναι σαν να ξέρουμε ο ένας τον άλλον χωρίς να έχουμε γνωριστεί ποτέ.









https://greece.canadian-forum.com

Mandilis



Οκ αδερφέ σε αυτό που λες για τα επεισόδια έχεις δίκιο... Wink

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum