WALKING DEAD Greek Fanatics
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WALKING DEAD Greek Fanatics

Όλα τα νέα για την αγαπημένη μας σειρά θα τα βρείτε ΕΔΩ! Νέα, Spoiler, συζητήσεις αλλά και προσωπικές γνώμες συνθέτουν το καλύτερο site για τη σειρά!


You are not connected. Please login or register

Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP"

4 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Συνεχίζουμε λοιπόν αυτό που ξέρουμε να κάνουμε καλύτερα και αυτό είναι τα spoiler...

2)Στην ομάδα έχουμε κάποιον.....ματάκια!Αν κρίνουμε από το κόμικ που υπάρχει ερωτική σχέση μεταξύ Abraham-Rosita θα το υιοθετήσουν και στη σειρά και ο Eugene...παίρνει δουλειά για το σπίτι!

Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" <a href=Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" Yii_oo10" />

3)Επίσης ο...mullet man σκοτώνει για 1η φορά walker!



4)Eδώ όμως μας τα χαλάει..............
Ο Eugene αποκαλύπτει στην ομάδα πως έλεγε ψέμματα τόσο καιρό σχετικά με τη θεραπεία του ιού στην Ουάσιγκτον!!!! Τρομερή αποκάλυψη και πραγματικά δεν θα ήθελα να είμαι ο Eugene (ούτε σαν ηθοποιος) κοντά στον Abraham!

Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" <a href=Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" Walkin10" />

5)Βέβαια μετά από όλα αυτά ο Abraham ξεσπάει σε κλάματα κ καταρρέει.....

Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" <a href=Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" Collag11" />

6)Παρ΄όλες τις δυσκολίες όμως και τις αναποδιές η ομάδα δεν γυρίζει πίσω και συνεχίζει για Ουάσιγκτον...

7)Σας ανέφερα ότι θα έχουν και ατυχήματα?Ναι ναι λοιπόν το λεωφορείο θα ανατραπεί αλλά θα σωθούν όλοι με κάποιες μικρές γρατσουνιές κ εκδορές.

Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" <a href=Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" Lzdgdr10" />

CoolΘα πάρουν άλλο όχημα για να πάνε προς την Ουάσιγκτον το οποίο όχημα είναι εκεί για κάποιο λόγο.

[img]Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" 10299110[/img]

Πάντως γεννούνται ερωτηματικά. Μαθαίνουμε πως η Maggie δεν ρωτάει καθόλου για την αδερφή της και πως η ομάδα μετά τις τόσες δυσκολίες που διαβάσατε παραπάνω αποφασίζει να συνεχίσει για Ουάσιγκτον,ποιος ο λόγος?

https://greece.canadian-forum.com

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Για την ερωτική σχέση μεταξύ Abraham-Rosita ξέραμε από την ιδιωτική κουβέντα που είχε ο μεγάλος με την Tara στον 4ο κύκλο. Μάλλον σαν επιβεβαίωση θα μας έρθει...
Μπράβο στον 'ντρούλη μας που θα βρει κουράγιο να πει την αλήθεια. Καιρός ήταν. Ελπίζω μόνο ο μεγάλος να τον βαρέσει, έτσι για το γαμώτο.
Το όχημα μήπως έχει κάποια σχέση με το νοσοκομείο και το μπατσικό; Δεν βλέπω άλλο λόγο να είναι τόσο πολύ προστατευμένο, εκτός εάν εισάγουν κι άλλους χαρακτήρες.
Τώρα, για το ότι θα συνεχίσουν για Ουάσινγκτον, αν ξέρεις και ρωτάς για να μας τρολάρεις και να πάρεις αντιδράσεις, είσαι μεγάλη καβρομαμούνα! Razz Αν δεν ξέρεις σίγουρα, εγώ ψηφίζω ότι έχει να κάνει με αυτό που έλεγε ο μεγάλος σε κάποιο sneak peak video, όπου έλεγε ότι βρίσκονται σε εμπόλεμη κατάσταση και η επιστροφή τους συνεπάγεται την ήττα τους. Πιθανόν να πιστεύει ότι ίσως κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι για να λυθεί το όλο θέμα κι ίσως έχει ήδη κατευθυνθεί προς εκεί ή θα έρθει συν τω χρόνω. Πάντως, για να κλαίει, μάλλον πως θέλει να επαναφέρει κάποιον/α δικό του, αλλιώς τόσος αλτρουισμός δεν ξέρω από πού πηγάζει... Razz
Η Μάγκι δεν μας ενδιαφέρει. Μάλλον πως την έχει δει κάπως κι αυτή κι έχει αρχίσει να μου τη δίνει. Να ψοφίσει για να κάνει σαντουιτσάκι με Tara και Rosita ο Glenn. χα00χαχα0χα0χα0χα0χα0

Yiannis Greek

Yiannis Greek

Η Μάγκι δεν μας ενδιαφέρει. Μάλλον πως την έχει δει κάπως κι αυτή κι έχει αρχίσει να μου τη δίνει. Να ψοφίσει για να κάνει σαντουιτσάκι με Tara και Rosita ο Glenn. χα00χαχα0χα0χα0χα0χα0

εγω  κραταω αυτο Razz Razz Razz
ολα τα αλλα ειναι απλα για να γεμισει η σειρα. εδω ειναι η υποθεση.ολοι τους δουλευουν γιαν τον Glenn τελικα
αληθεια τι μεσο εχει??? ειναι μαζι με τον ρικ απο το πρωτο-δευτερο  επεισοδιο.
Ο Abraham ...πως να μην καταρευσει , αφου εχει πιστει ο ανθρωπος πως κουβαλαει μαζι του τον μεσία , που θα του λυσει ολα τα πρπβληματα.
δεν βρισκω τον λογο να πανε Ουασιγκτον. εκτος και αν.....
το κανουν για να μας δειξουν οι  σκονηθετες πως δεν υπαρχει γυρισμος σε αυτην την κατασταση

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Aurora Speeder wrote:Για την ερωτική σχέση μεταξύ Abraham-Rosita ξέραμε από την ιδιωτική κουβέντα που είχε ο μεγάλος με την Tara στον 4ο κύκλο. Μάλλον σαν επιβεβαίωση θα μας έρθει...
Μπράβο στον 'ντρούλη μας που θα βρει κουράγιο να πει την αλήθεια. Καιρός ήταν. Ελπίζω μόνο ο μεγάλος να τον βαρέσει, έτσι για το γαμώτο.
Το όχημα μήπως έχει κάποια σχέση με το νοσοκομείο και το μπατσικό; Δεν βλέπω άλλο λόγο να είναι τόσο πολύ προστατευμένο, εκτός εάν εισάγουν κι άλλους χαρακτήρες.
Τώρα, για το ότι θα συνεχίσουν για Ουάσινγκτον, αν ξέρεις και ρωτάς για να μας τρολάρεις και να πάρεις αντιδράσεις, είσαι μεγάλη καβρομαμούνα! Razz Αν δεν ξέρεις σίγουρα, εγώ ψηφίζω ότι έχει να κάνει με αυτό που έλεγε ο μεγάλος σε κάποιο sneak peak video, όπου έλεγε ότι βρίσκονται σε εμπόλεμη κατάσταση και η επιστροφή τους συνεπάγεται την ήττα τους. Πιθανόν να πιστεύει ότι ίσως κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι για να λυθεί το όλο θέμα κι ίσως έχει ήδη κατευθυνθεί προς εκεί ή θα έρθει συν τω χρόνω. Πάντως, για να κλαίει, μάλλον πως θέλει να επαναφέρει κάποιον/α δικό του, αλλιώς τόσος αλτρουισμός δεν ξέρω από πού πηγάζει... Razz
Η Μάγκι δεν μας ενδιαφέρει. Μάλλον πως την έχει δει κάπως κι αυτή κι έχει αρχίσει να μου τη δίνει. Να ψοφίσει για να κάνει σαντουιτσάκι με Tara και Rosita ο Glenn. χα00χαχα0χα0χα0χα0χα0

"Καβρομαμούνα" μ άρεσε η λέξη! Οταν λες το όχημα εννοείς το πυροσβεστικό? Δεν ξέρω αν έχει σχέση με το νοσοκομείο αλλά παρατήρησα αυτό στην φωτογραφία....
[img]Τι θα δούμε στο 5ο επεισόδιο "SELF HELP" Yii_oo12[/img]

Βλέπουμε το πυροσβεστικό που σημαίνει πως ήδη έχει συμβείτο ατύχημα...
Αν θα τον βαρέσει ο μεγάλος????Ας το ελπίσουμε,εγω προσωπικά θα ενιωθα λίγο....Gareth εκείνη τη στιγμή...
Θεωρώ πως ο Abraham απλά προσπαθεί να πιαστεί από κάπου γιατί θα καταρρεύσει-θέλει να πιστεύει σε μια ελπίδα κ ας είναι ψεύτικη γι αυτό θα συνεχίσει το ταξίδι...
Πάντως για Maggie τι να πω...Απογοητεύτηκα







https://greece.canadian-forum.com

Aurora Speeder

Aurora Speeder

Yiannis Greek wrote:ολοι τους δουλευουν γιαν τον Glenn τελικα
αληθεια τι μεσο εχει??? ειναι μαζι με τον ρικ απο το πρωτο-δευτερο  επεισοδιο.
Ο Abraham ...πως να μην καταρευσει , αφου εχει πιστει ο ανθρωπος πως κουβαλαει μαζι του τον μεσία , που θα του λυσει ολα τα πρπβληματα.
δεν βρισκω τον λογο να πανε Ουασιγκτον. εκτος και αν.....
το κανουν για να μας δειξουν οι  σκονηθετες πως δεν υπαρχει γυρισμος σε αυτην την κατασταση

Νομίζω το πρώτο πρέπει να τελειώνει με τον B-Rick στο άρμα μάχης στην Atlanta και τον Glenn να του λέει "You cozy in there?" Έχει βύσμα και τον σκηνοθέτη, και τους παραγωγούς, και τον Kirkman και τη Βασίλισσα Ελισάβετ. Razz Εγώ τον συμπαθώ πολύ τον Glenn και τον θεωρώ ψιλοαδικημένο ως χαρακτήρα. Έχει πολλά καλά στοιχεία και λίγα μειονεκτήματα.
Σωστός ο παίχτης! Αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Πιθανόν να είναι αλληγορία για να δείξουν ότι πράγματι ήρθε η ώρα για το τέλος του κόσμου. Reset και πάλι απ'την αρχή. ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΦΑΣΗ ΛΕΜΕ!!!!

Kostas Peri wrote:Οταν λες το όχημα εννοείς το πυροσβεστικό?
Βρε, καλέ μου άνθρωπε, δεν λες από πάνω στη σύνοψη ότι παρόλο που θα ντελαπάρει το βανάκι της εκκλησίας, θα βρουν άλλο όχημα; Εκείνο που έχεις στη δεύτερη φωτογραφία που είναι καλυμμένο με αίμα, που το δείχνεις και στη φωτογραφία που έβαλες τώρα στο σχόλιο. Το πυροσβεστικό, τεσπα. Τα πυροσβεστικά δεν τα ξεχωρίζω απ'τα απλά βυτία μεταφοράς εμπορευμάτων. Razz Ψηφίζω σχέση με το νοσοκομείο ή καινούριους χαρακτήρες. Σίγουρα, πάντως, δεν πρέπει να είναι τυχαίο που βρέθηκε αυτό εκεί. Και καλυμμένο με αίμα...;
Ποιος Gareth; Ρίξε έναν Κέρβερο να είσαι μέσα! Ειδικά αν δεν έχει κάποιο προσωπικό όφελος και έχει απλώς πιστέψει σ'αυτόν, εκείνη τη στιγμή του βγαίνει να του ρίξει μία στο κάθε άκρο και να τον παρατήσει να τον φάνε.

Aurora Speeder

Aurora Speeder

ΥΓ: Γιατί βγάζει με διαφορετικά μεγέθη τα quotes; :/

Yiannis Greek

Yiannis Greek

Δεν ξερω. δεν εχω αλλαξει γραμματοσειρες

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

Aurora Speeder wrote:ΥΓ: Γιατί βγάζει με διαφορετικά μεγέθη τα quotes; :/

Εγώ τα πείραξα γιατί μου βγαίνουν τα μάτια να τα διαβάσω....

https://greece.canadian-forum.com

CosmosKGr

CosmosKGr

Το ότι, μετά απ' αυτή την "συντριπτική αποκάλυψη", συνεχίζουν προς τον αρχικό τους στόχο, την Ουάσιγκτον, εγώ το αποδίδω περισσότερο στο συνδυασμό των κάτωθι εικασιών μου:

  1. Και τι άλλο να έκαναν δηλαδή;! Έχουν καμιά ιδιαίτερα καλύτερη εναλλακτική πρόχειρη;! Προφανώς όχι. Αν μη τι άλλο, μπορεί ο "λαλάκας" να μη γνωρίζει την τύφλα του τελικά, σχετικά με την όποια πιθανή ίαση ωστόσο, λογικά, θα υπάρχει κάποιο κέντρο στην Ουάσιγκτον και, άρα, και η όποια "ελπίδα". Κάτι σαν αυτό που λένε: "Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται".
  2. Αν έχω καταλάβει καλά, έχουν δώσει ήδη ραντεβού με την υπόλοιπη ομάδα στον τελικό τους προορισμό, στην Ουάσιγκτον. Κινητά δεν υπάρχουν (ούτε σταθερά, ούτε καν ταχυδρομικά περιστέρια) άρα περίπτωση επιτυχούς απομακρυσμένης συνεννόησης γιοκ. Το να δοκίμαζαν να γύριζαν πίσω έτσι στα ξεκούδουνα, ίσως ήταν περισσότερο χαμένος χρόνος καθώς τίποτα δε θα τους διασφάλιζε το πώς και αν θα το πετύχαιναν και, κυρίως, το αν θα τους έβρισκαν καν αφού θα μπορούσαν να είχαν φύγει ήδη οι άλλοι και όχι απαραίτητα για Ουάσιγκτον (όχι κατευθείαν δηλαδή).
  3. Έτσι δείχνει να μπορεί να έχει περισσότερο ενδιαφέρον η συνέχιση του 5ου κύκλου της σειράς, πράμα καθόλου αμελητέο για την παραγωγή (θυμίζω "Είναι πολλά τα λεφτά Άρη"). Πρέπει πάση θυσία να βρουν λόγους να υποστηρίξουν αυτή την εξέλιξη κάπως και δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο να το κάνουν άλλωστε. Wink



Last edited by CosmosKGr on Mon Nov 10, 2014 4:18 am; edited 1 time in total (Reason for editing : Φορμαρισματάκι κειμένου ;))

http://cosmoskgr.blogspot.com/

Kostas Peri

Kostas Peri
Admin

CosmosKGr wrote:Το ότι, μετά απ' αυτή την "συντριπτική αποκάλυψη", συνεχίζουν προς τον αρχικό τους στόχο, την Ουάσιγκτον, εγώ το αποδίδω περισσότερο στο συνδυασμό των κάτωθι εικασιών μου:


  1. Και τι άλλο να έκαναν δηλαδή;! Έχουν καμιά ιδιαίτερα καλύτερη εναλλακτική πρόχειρη;! Προφανώς όχι. Αν μη τι άλλο, μπορεί ο "λαλάκας" να μη γνωρίζει την τύφλα του τελικά, σχετικά με την όποια πιθανή ίαση ωστόσο, λογικά, θα υπάρχει κάποιο κέντρο στην Ουάσιγκτον και, άρα, και η όποια "ελπίδα". Κάτι σαν αυτό που λένε: "Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται".
  2. Αν έχω καταλάβει καλά, έχουν δώσει ήδη ραντεβού με την υπόλοιπη ομάδα στον τελικό τους προορισμό, στην Ουάσιγκτον. Κινητά δεν υπάρχουν (ούτε σταθερά, ούτε καν ταχυδρομικά περιστέρια) άρα περίπτωση επιτυχούς απομακρυσμένης συνεννόησης γιοκ. Το να δοκίμαζαν να γύριζαν πίσω έτσι στα ξεκούδουνα, ίσως ήταν περισσότερο χαμένος χρόνος καθώς τίποτα δε θα τους διασφάλιζε το πώς και αν θα το πετύχαιναν και, κυρίως, το αν θα τους έβρισκαν καν αφού θα μπορούσαν να είχαν φύγει ήδη οι άλλοι και όχι απαραίτητα για Ουάσιγκτον (όχι κατευθείαν δηλαδή).
  3. Έτσι δείχνει να μπορεί να έχει περισσότερο ενδιαφέρον η συνέχιση του 5ου κύκλου της σειράς, πράμα καθόλου αμελητέο για την παραγωγή (θυμίζω "Είναι πολλά τα λεφτά Άρη"). Πρέπει πάση θυσία να βρουν λόγους να υποστηρίξουν αυτή την εξέλιξη κάπως και δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο να το κάνουν άλλωστε.



Για μένα έπρεπε να γυρίσουν από το δρόμο που είχαν πάρει ώστε κάποια στιγμή να ενωθούν με τους άλλους (με λίγα λόγια να γυρίσουν με την ουρά στα σκέλια)
ΑΝ πηγαιναν όλοι από τον ίδιο δρόμο τότε θα συναντιότουσαν....
Είνα πραγματικά ενδιαφέεον το πως θα πάει η σειρά...Ξέρω πως σύντομα θα βρουν ένα τεράστιο καταφύγιο με τείχη αλλά δεν ξέρω πότε....Με "φοβίζει όμως" το γεγονός του ότι θα έχουμε γυρίσματα μόνο στα τείχη....

https://greece.canadian-forum.com

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum